fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Znalezienie idealnego faceta nie należy do najprostszych kwestii. Z tego powodu kobiety kierują się pewnymi, niepisanymi zasadami dotyczącymi wyboru, które stały się swoistym dekalogiem płci pięknej. Co więc powinien zrobić facet, aby zaprezentować się jako idealny mężczyzna? Możliwości jest wiele, ale tylko część z nich naprawdę zadziała.

Czy „ogólny ideał” faceta istnieje?

Idąc drogą antycznych wzorów rycerskich warto zastanowić się, czym tak właściwie jest ideał faceta. Będzie on wiązał się z tym, że mężczyzna powinien posiadać określone cechy, które o jego niezwykłości będą świadczyć. Jakie to są cechy? Drodzy Panowie – gdybyśmy znali szczegółowy przepis na partnera idealnego, to każdy facet na świecie zostałby określony właśnie takim mianem. Ale przecież nie o to chodzi, prawda?

Druga, ale i bardzo istotna kwestia – ideał jest subiektywny! Da się wyodrębnić pewien wąski zasób cech, jakie powinien posiadać kandydat na partnera, ale tak jak już wcześniej wspominaliśmy, to tylko wierzchołek góry wszystkich innych potrzeb. Właśnie z tego powodu każdy facet jest inny, co pozwala Paniom znaleźć ten idealny model.

Cechy prawdziwego mężczyzny, czyli jaki powinien być facet

Choć ich określenie nie jest takie proste, to można pokusić się o wyodrębnienie części z nich. Będą one odnosić się do podstawowych elementów, jakie kobiety oczekują od swojego partnera, więc nie powinny być one w żaden sposób zaskakujące. Jako facet potraktuj je dość poważnie i skup się ich zapewnieniu, bo w przeciwnym wypadku możesz zostać zepchnięty poza margines innych, którzy takie cechy posiadają.

Po pierwsze – opiekuńczość!

Jedna z cech, które obowiązkowo powinien posiadać idealny mężczyzna. Większość Pań poszukuje swojej drugiej połówki, która będzie w stanie zapewnić bezpieczeństwo, zarówno dla nich, jak i przyszłego potomstwa. Ważne jest też, aby troszczyć się o kobietę i skupiać się na jej potrzebach. Z drugiej strony popadanie w przesadną opiekuńczość może zostać źle odebrane, a nadmierne jej okazywanie, to główna przyczyna powstawania zazdrości i nadopiekuńczości – niezbyt dobrej dla związków. Zaprezentuj siebie jako kogoś, na kim można polegać oraz wykaż zaangażowanie w wspólne, jak i indywidualne sprawy.

Po drugie – wierność i szczerość!

Prawdę mówiąc wartości, jakie nikomu nie powinno się przedstawiać, bo są tak oczywiste. Wobec rosnącego zjawiska braku wierności kobiety stały się wyjątkowo wymagające w tej kwestii. Właśnie z tego powodu powinieneś dać dziewczynie pewność, że w żaden sposób nie powinna być o Ciebie zazdrosna. Jeśli już to zadeklarujesz, to nie ma od tego żadnego odwrotu czy odstępstwa. Kobieta to nie przedmiot, choć wiele facetów o tym zapomina skacząc z kwiatka na kwiatek. Takie zachowanie może i będzie czymś znaczącym w męskim towarzystwie samców alfa, ale na dłużą metę będziesz spalony.

Po trzecie – pewność siebie i zaradność!

Kobiety nie lubią tzw. ciepłych kluch, które każde swoje decyzje podejmują trzymając się fartuszka mamusi. Jak kiedyś powiedział klasyk: „facet to powinien być facet!”, tak do teraz się nie mylił. Idealny partner powinien mieć jasno nakreślone cele, jakich powinien się trzymać i za wszelką cenę dążyć do ich spełnienia. Nie bez przyczyny świat mężczyzn to świat nastawiony bardziej na siłę, niż rzeczowe myślenie oraz emocjonalność. Tam rządzą inne zasady, przeplatające się z walką o przetrwanie. Szczególnie przydaje się umiejętność gotowania, która bezpośrednio zaświadczy o zaradności.

Po czwarte – schludny wygląd!

Kolejna bardzo istotna kwestia, to „wizualna reprezentatywność”. Przykładanie uwagi do własnego wyglądu jest cenione przez wszystkie kobiety, a wymaga tylko dwóch kroków – higieny osobistej i schludnego ubioru. O tej pierwszej nie trzeba zbyt wiele mówić – bez niej nawet najlepsza stylówka nie zrobi z Ciebie faceta skrojonego na miarę. Co tyczy się ubioru, to najczęściej kwestia indywidualna. Ubieraj rzeczy, w których czujesz się najlepiej. Nie bój się sięgać po casualowe elementy garderoby lub nieco poeksperymentować z doborem rzeczy. Tylko nie przesadź, bo możesz z siebie zrobić karykaturę, a umówmy się – tego należy unikać.

To jak – elegancki czy wyluzowany?

Znacznie bardziej polecamy bycie wyluzowanym. Żebyśmy się dobrze zrozumieli – nonszalancja i lekceważenie wszystkiego, co Cię otacza, to definitywnie zła droga. Kobiety lubią dobry humor i znacznie lepiej wpłynie na nie ktoś właśnie taki, niż elegancki snob, który postradał wszystkie rozumy. Złotym środkiem będzie natomiast połączenie tych dwóch kwestii. Kolorytu dodaje też fakt, że jest to po części indywidualny wybór kobiety. Być może elegancki snob znajdzie swoje amatorki?

Skoro poznaliśmy pewne cechy, które definiują jaki powinien być facet, to powinieneś zapoznać się z wywiadem z Kubą Kucnerem, czyli tegorocznym Misterem Polski. Sam Kuba, to żywy przykład idealnego mężczyzny!


Sklep OZONEE
 

Dołącz do dyskusji 3 komentarze

  • Mister X pisze:

    Dziękuję za komentarz na moim blogu. Zgadzam się z Twoim zdaniem ale tylko po części 🙂

     
  • Z Twoim zdaniem zgadzam się tylko po części, mam tu na myśli cechy charakteru oczekiwane przez kobiety. Te, które wymieniłeś mają wartość jedynie w związku. Do tego czasu prowadzą jedynie do uznania nas za przyjaciela i włożenia do szufladki z napisem „friendzone”. Jeśli ciekawi Cię moje zdanie zapraszam na mojego bloga.

     

Odpowiedz