fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Jeansy i marynarka - jak je nosić? Jaka marynarka do jeansów?

Marynarka nie bez powodu przez długi czas kojarzyła się głównie ze stylem oficjalnym i jego formalną atmosferą. Dziś, za sprawą mnogości różnych stylów, również marynarka znalazła swoje miejsce w casualu. Jak sprawdza się marynarka do jeansów?

Jeansy i marynarka, czyli elegancja w luźniejszym stylu

Mówiąc o połączeniu marynarki i jeansów, nie mamy na myśli marynarek skrojonych na wesela. Pisaliśmy już kiedyś o marynarce sportowej, czyli luźnym odpowiedniku klasyki. Właśnie na tę marynarkę najlepiej postawić, kiedy planujemy zestaw z jeansami. Takie marynarki są zdecydowanie luźniejsze, dzięki czemu wpisują się idealnie w klasyczny smart casual. Stylizacja ta nada się zarówno na randkę, jak i piątkową imprezę.

Jak łączyć marynarkę i jeansy?

Połączenie marynarki i jeansów jest dość prostym sposobem na półelegancką stylizację, jednak nawet tutaj można popełnić pewne błędy. Przede wszystkim odradzamy dobór marynarki pod kolor jeansów. W takim przypadku możemy bowiem stworzyć iluzje bardzo źle dobranego garnituru. Tutaj warto postawić na kontrast – jaśniejszą górę i ciemniejszy dół lub na odwrót. Dobrze też wybrać dopasowane spodnie, które dodadzą nam trochę elegancji.

zobacz w sklepie


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz