fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

jeans-lekcja-casualuSpodnie jeansowe to dzisiaj klasyka. Uniwersalne, odpowiednie na każdą okazję i na każdego z Was. Ich wybór może się jednak okazać nie lada wyzwaniem. Mnogość krojów, rozmiarów i kolorów. Jak zatem wybrać te najlepsze?

.Prawidłowo dobrane jeansy mogą być strojem na co dzień i od święta. Sprawdzą się zarówno do pracy, do pubu czy klubu na wieczór, a nawet na bardziej eleganckie wyjście. Wszystko zależy od wzoru i od koloru.

.

jeansowe fasony

Zazwyczaj wymienia się trzy podstawowe fasony spodni jeansowych:

  • slim (wąskie),

  • regular (klasyczne),

  • loose (luźne).

.

Istotny jest również krój nogawek:

.

  • straight (proste),

  • bootcut (rozszerzające się),

  • narrow (zwężające się).

.

jak dobrać rozmiar?

Niektóre sklepy mają swoje własne rozmiarówki. Z tego powodu warto rozmawiać ze sprzedawcą. Z zasady jednak, pierwsza liczba na metce dotyczy szerokości pasa, a druga – długości nogawki. Jeśli kupujesz w sklepie internetowym, zwykle dostępne są tabele rozmiarów. Jedyne co musisz więc zrobić, to zmierzyć się w strategicznych miejscach.

.

jeansy dobrane do sylwetki

Spodnie nosisz na co dzień. Warto więc odpowiednio dopasować ich krój do swojej figury. Dzięki temu zdołasz odjąć lub dodać sobie parę kilogramów bądź centymetrów.

.

  • Spodnie idealne dla wysokich i szczupłych facetów

Jeśli się do nich zaliczasz, spokojnie możesz wybrać te o wąskim kroju, a nawet rurki. Zwróć jednak uwagę, by nie były zbyt obcisłe – możesz wtedy narazić się na dość karykaturalny efekt.

.

  • Jeśli jesteś niski i raczej przy kości

Najlepsze będą proste jeansy. Najlepiej, by nie miały zbyt niskiego zapięcia, gdyż optycznie skrócą Twoją sylwetkę. By dodatkowo wydłużyć i wyszczuplić ciało, warto kolorystycznie dopasować do nich buty – te w zbliżonym kolorze dodadzą Ci wizualnie kilku centymetrów.

Skoro znasz już podstawy, czas na trendy. Przypominamy więc, że w tym sezonie najmodniejsze są sprane jeansy, czyli tak zwane marmurki. Jak i z czym je nosić, dowiesz się z wcześniejszego artykułu.

zobacz w sklepie


 

Odpowiedz