fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

jabłko

Dobry stylista oceni Cię jednym słowem. Wystarczy rzut oka, by stwierdził, że przypominasz… gruszkę. Zapytasz – Piotra Gruszkę? Nie, dzisiaj będzie nietypowo, bo porozmawiamy o modzie, a nie o siatkówce.

Ile facetów, tyle typów sylwetek. Co ubierać w zależności od tego, jak wyglądamy? Specjaliści w dziedzinie mody głowią się i troją, by trochę ułatwić nam tę sprawę. Postanowili podzielić nas na kilka… owocowych typów. Brzmi to dość kuriozalnie, jednak warto się temu bliżej przyjrzeć. Dzisiaj przedstawiamy: jabłko i gruszkę.

Gruszka, czyli sylwetka w kształcie litery A

Kobiety-gruszki to ponętne szerokie biodra. U mężczyzn sprawa ma się trochę inaczej. Facet-gruszka to obszerne biodra, pośladki i brzuch. Dół ciała jest dużo szerszy w porównaniu do jego góry.

Co nosić?

Facet gruszka powinien starać się zamaskować to, co nie prezentuje sie najlepiej, czyli tzw. oponkę i podkreślić to, co najlepsze, czyli klatę i ramiona. Najlepiej sprawdzą się t-shirty z dekoltem w kształcie litery V, kamizelki, gładkie koszule oraz kurtki i marynarki posiadające szerokie klapy – te ostatnie optycznie zrównoważą szerokość ramion i brzucha.

O czym zapomnieć?

Odpuść sobie obcisłe koszulki, które niepotrzebnie podkreślą Twój mięsień piwny, spodnie rurki i te zbyt szerokie (optycznie skrócą nogi). Nie wybieraj też ubrań w poziome i pionowe pasy. Jedne poszerzą sylwetkę, a drugie przyciągną uwagę do brzucha.

Jabłko, czyli okrągła sylwetka

Facet-jabłko, to pieszczotliwie nazywany przez kobiety „Misiek”. Wszystkie Miśki (jak i Ryśki) to porządne chłopy i cechuje ich raczej krępa sylwetka, dość krótkie nogi i okrągły brzuch.

Jak obrać ubrać jabłko?

Mężczyzna o sylwetce jabłka powinien wybierać ciemne i raczej stonowane kolory oraz jednolite wzory. Bluzki i swetry z dekoltem w serek, dłuższe marynarki i ciemne spodnie, które optycznie wyszczuplą nogi i wydłużą całą sylwetkę.

Czego unikać?

Zapomnij o wzorzystych ubraniach, zwłaszcza tych w wyraziste i duże wzory, które dodadzą Ci kilogramów. Nieodpowiednie będą też źle dopasowane ciuchy – nie staraj się na siłę wciskać w coś o rozmiar mniejszy, bo otrzymasz efekt przeciwny od zamierzonego. Wystrzegaj się także wkładania koszuli w spodnie.

zobacz w sklepie


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz