fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Joanna Kuchta Instagram

Serwis wirtualnemedia.pl stworzył listę pięćdziesięciu największych polskich profili na Instagramie. Na pierwszym miejscu znalazł się nasz król boiska, czyli Robert Lewandowski, na drugim Suchar Codzienny, a na trzecim… Joanna Kuchta! Kim jest ta z pozoru nikomu nieznana Polka?

Być może jeszcze nie słyszałeś tego nazwiska i nie do końca wiesz, o kogo chodzi. Z pewnością jednak widziałeś zdjęcia i nie obca Ci najpopularniejsza twarz (a raczej ciało) na polskim Instagramie. Kim tak naprawdę jest Joanna Kuchta i jak to możliwe, że niczym niewyróżniająca się nastolatka stała się królową Internetu?

Joanna Kuchta ­– księżniczka z Instagrama

Jej profil obserwuje ponad milion osób, co jest prawdziwym fenomenem. Można się pokusić o stwierdzenie, że jest jedną z najpopularniejszych Polek na świecie, choć tak naprawdę w kraju raczej mało kto o niej słyszał. Czym zaskarbiła sobie serca takiej rzeszy użytkowników Internetu?

Wystarczy spojrzeć na pierwsze z brzegu zdjęcie Joanny, by uświadomić sobie, w czym tkwi jej fenomen. Długie blond włosy, twarz lalki Barbie, wydatne usta, wąska talia i wiele więcej – można by tak wymieniać w nieskończoność :). Cechą charakterystyczną jest ponadto dość kontrowersyjna, balansująca na krawędzi dobrego smaku (i prawa?) stylistyka rodem z ekranizacji „Lolity” Nabokova. Kuchta po prostu wie, co robić, by się dobrze sprzedać!

Kim jest polka #1 na Instagramie?

Joanna Kuchta ma zaledwie 20 lat i jest rodowitą gdańszczanką, lecz od kilku lat mieszka w Irlandii. Ma jedynie 160 centymetrów wzrostu, dlatego nie ma co marzyć o karierze prawdziwej top modelki. Mimo to spróbowała swoich sił w photo modelingu. Jak można przypuszczać, poradziła sobie z tym dobrze, że w końcu została zauważona przez agencję Anti-agency, z którą podpisała kontrakt.

Agencja modelek i kampanie reklamowe

Anti-agency specjalizuje się w promocji dość charakterystycznych twarzy. Dewiza firmy mówi, że poszukują ludzi, którzy „są zbyt cool, by być modelami”. Joanna Kuchta z pewnością wpasowuje się w ten opis. Agencja może być dumna ze swojego nabytku, który na Instagramie wyprzedził takie sławy modelingu, jak Anja Rubik, Monika JAC Jagaciak czy Zuzanna Bijoch. Na pozór zwykła dziewczyna z sąsiedztwa cieszy się większą popularnością niż aniołki Victoria’s Secret!

my „not you” on sale now on @triusgarments new site 💗❕

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Joanna Kuchta (@joannakuchta)

Jej kariera nabrała tempa, kiedy zainteresowała się nią American Apparel, czyli odzieżowa marka słynąca z kontrowersyjnych kampanii reklamowych. Firma od zawsze stawia na młode modelki wystylizowane w sposób podkreślający z jednej strony ich seksualność, a z drugiej niewinność, dziewczęcość czy wręcz dziecięcość. Obserwując zdjęcia Joanny Kuchty, właśnie taki opis pasuje do niej najlepiej. Nic więc dziwnego, że American Apparel zdecydował się właśnie na nią.

@ you

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Joanna Kuchta (@joannakuchta)

Świetlana przyszłość?

Jak dalej potoczy się kariera naszej rodzimej gwiazdy Internetu? Jak sama przyznała w wywiadzie dla magazynu K MAG, wolałaby się zająć aktorstwem, bo sam modeling wydaje jej się być… nudny. Czy niedługo zobaczymy Kuchtę na srebrnym ekranie? Czas pokaże. Póki co pozostaje nam śledzenie jej konta na Instagramie czy YouTube. Do czego oczywiście zachęcamy, zwłaszcza w tak szary, jesienny dzień. Odrobina koloru każdemu dobrze zrobi! :).

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=VHC0-H7WJ9U”][su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=7sHDTwln67c” responsive=”no”]https://www.youtube.com/watch?v=wxKA9be_3Gk[/su_youtube]

 

Odpowiedz