fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Patrzysz w lustro i nie możesz uwierzyć, że wciąż nie masz kaloryfera na brzuchu? Ćwiczysz wytrwale, każdego dnia robisz po tysiąc brzuszków, a efektów ciągle nie widać? Sprawdź, jakie błędy popełniasz!

wyprzedaż do 70%

Jak wyrobić kaloryfer na brzuchu?

O tym, jak trenować mięśnie brzucha, by osiągnąć upragniony kaloryfer, napisano już chyba całe tomy. Mimo to wielu osobom wciąż zdarza się popełniać błędy, które utrudniają zbudowanie wymarzonej sylwetki. Co to za błędy i jak ich uniknąć?

Kaloryfer na brzuchu a dieta

Musisz spojrzeć prawdzie w oczy – nigdy nie wyrzeźbisz kaloryfera na brzuchu, jeśli nie zadbasz o właściwą dietę. Tylko dobrze skomponowane menu i przemyślany plan treningowy pomogą Ci zredukować tkankę tłuszczową i uzyskać wymarzoną sylwetkę. Nie musisz skrupulatnie wyliczać wszystkich kalorii, ale postaraj się nie jeść śmieciowego jedzenia i ograniczaj węglowodany, a w szczególności cukry proste.

Przeczytaj z czego powinny się składać posiłki przed i po treningu.

Same brzuszki nie wystarczą!

Jeśli chcesz wyrobić kaloryfer na brzuchu, musisz pamiętać, że same brzuszki nie wystarczą. Zapominanie o złożonych ćwiczeniach jest dużym błędem, bo to właśnie one najbardziej angażują mięśnie głębokie i pozwalają na ich wzmocnienie. W skład treningu na mięśnie brzucha powinny wchodzić przysiady, martwy ciąg, podciąganie na drążku, pompki oraz wyciskanie żołnierskie.

Technika i dokładność kluczem do sukcesu

Teraz gdy wiesz już jakie ćwiczenia pomogą Ci wyrzeźbić sylwetkę rodem z Instagrama, skup się na ich poprawnym wykonywaniu. Niestety brak efektów bywa związany z błędną techniką lub brakiem dokładności. Jeśli chcesz osiągnąć efekty, naprawdę skup się na ćwiczeniach, tak aby czuć pracę mięśni przy każdym powtórzeniu. Możesz też skorzystać z pomocy trenera personalnego lub zainstalować sobie apkę do ćwiczeń.

Ćwiczenia w domu bez sprzętu

Więcej nie zawsze znaczy lepiej!

Warto wiedzieć, że mięśni brzucha nie ćwiczy się tak samo, jak nóg czy barków. Męczenie ich całą serią ćwiczeń przez 40 minut lub dłużej nie ma większego sensu. Lepsze rezultaty osiągniesz trenując intensywnie przez około 15 minut, więc do każdego treningu na pozostałe partie ciała dołącz po prostu 2-3 ćwiczenia na brzuch.

Pozbywamy się tłuszczyku

Pamiętaj też, że same ćwiczenia siłowe nie wystarczą, jeśli poziom tkanki tłuszczowej w Twoim organizmie jest za wysoki. Aby wyrobić kaloryfer, powinieneś raczej dołożyć kilka ćwiczeń na mięśnie brzucha do treningu skierowanego na spalanie tłuszczu. Twój przysłowiowy sześciopak już gdzieś tam jest, musisz tylko wydobyć go spod warstwy tłuszczyku.

Zobacz też, jak ćwiczyć klatkę piersiową, by osiągnąć najlepsze efekty.


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz