fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

facet-w-kamizelce

Poza walorami estetycznymi, kamizelka to przede wszystkim mega praktyczny ciuch. Puchowa kamizelka grzeje prawie tak samo jak kurtka. To coś dla wszystkich tych, którym w standardowych grubych kurtkach jest niewygodnie i czują, że ich ruchy są mocno ograniczone.

Kamizelka to ciuch, który przeszedł długą modową drogę. Po pierwsze, przestała chować się pod marynarkami, surdutami,  czy smokingami, lecz wychodzi na pierwszy plan. Po drugie, nie jest już zarezerwowana wyłącznie na najbardziej oficjalne okazje, dziś równie często nosimy ją na co dzień.

Trick dla dużych facetów

Jeśli boisz się, że w puchowej kamizelce będziesz wyglądać jak ludzik Michelin, pamiętaj, by nie zasuwać kamizelki pod samą szyję. Zasuń ją na ok 2/3 długości tak, by widać było inne warstwy ubrań.  Sweter w serek lub rozpinany do połowy kardigan dodatkowo wydłuży sylwetkę.

Co pod kamizelką?

Jak już powiedzieliśmy, w stylu casual kamizelka nie musi się chować pod innymi ubraniami. Co zatem założyć pod spód? Możliwości jest naprawdę wiele. Jeśli chcesz pozostać w stylu sportowym, załóż longsleeve z nadrukiem albo sportową bluzę. Możesz również połączyć sportową kamizelkę z klasycznym swetrem.
Z pewnością nie wkładaj pod spód marynarki.
Za to cienka casualowa kurtka będzie pasować jak ulał.

zobacz w sklepie


 

Odpowiedz