fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

19 lutego pożegnaliśmy jednego z największych projektantów mody. Karl Lagerfeld zmarł w wieku 85 lat, pozostawiając po sobie niezwykły dorobek. Co warto wiedzieć o legendarnym artyście? Oto 6 ciekawostek, o których pewnie nigdy nie słyszałeś.

wyprzedaż do 70%

Karl Lagerfeld – ciekawostki o życiu wielkiego projektanta

Karl Lagerfeld to ikona świata mody, człowiek fascynujący, nietuzinkowy i pomimo wielkiej sławy – nieco tajemniczy. Był projektantem, który na zawsze zmienił oblicze mody. Malował, fotografował i reżyserował pokazy mody, które rozmachem przypominały operowe spektakle. Na co dzień otaczał się młodymi ludźmi, a jednak uważał się za introwertyka, uznając samotność za największy luksus. Oto 6 ciekawostek z życia Karla Lagerfelda, które musisz poznać!

1. Cienie zamiast ołówka

Mało kto wiek, że Karl Lagerfeld szkicował swoje projekty nie za pomocą tradycyjnych ołówków, a przy pomocy palety cieni do powiek od japońskiej marki Shu Uemura. Jej twórcy specjalnie dla ekscentrycznego projektanta stworzyli także nowy wyjątkowy odcień czerwieni.

2. Ekspert od spraw odchudzania

W 2001 roku Lagerfeldowi udało się schudnąć ponad 40 kg. Projektant opisał to w książce The Karl Lagerfeld Diet”, w której wyznał, że skłoniła go do tego kolekcja Hedi Slimane’a, w której kreacje pragnął się zmieścić.

3. Znak rozpoznawczy

Charakterystyczną cechą Karla Lagerfelda były włosy związane w kucyka. Projektant nosił je zaczesane i spięte do tyłu od lat 70. aż do końca swojego życia. Jedynym kosmetykiem, którego używał do pielęgnacji włosów, był szampon marki Klorane.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Karl is coming to the Americas. Sign up to be the first to know about our exciting launch! Link in the bio 👆 #KarlLagerfeldParis

Post udostępniony przez KARL LAGERFELD (@karllagerfeld)

3. Rewolucjonista świata mody

Nie da się ukryć, że Karl Lagerfeld na zawsze zmienił oblicze mody i konwencję pokazów. Jeszcze przed śmiercią zdążył też zaprowadzić dwie ważne zmiany w domu mody Chanel i Fendi. Projektant zapowiedział, że obie marki zrezygnują z używania naturalnych futer i skór zwierząt.

4. Choupette – największa miłość Lagerfelda

Wielki projektant był właścicielem kotki syjamskiej o wdzięcznym imieniu Choupette, co znaczy „kochanie”. Artysta był w nią całkowicie zapatrzony, więc kotka wiodła u jego boku życie, jakiego można pozazdrościć. Dorobiła się własnego konta bankowego, miała prywatnego ochroniarza, kucharza i opiekuna. Poza tym stała się gwiazdą Instagrama, której profil obserwuje aż 260 tysięcy osób.

5. Technologia i gadżety

Kolejną ciekawostką jest niezwykłe zamiłowanie Lagerfelda do cudów dzisiejszej technologii i rozmaitych elektronicznych gadżetów. Do jego ulubionych „zabawek” należały iPady, których miał aż 60.

6. Striptizerki zamiast modelek?

Dlaczego nie. W 1993 roku Karl Lagerfeld zatrudnił do pokazu kolekcji Fendi striptizerki i gwiazdy filmów dla dorosłych. Chyba nie trzeba mówić, jak wielkie poruszenie wywołał pośród publiczności. Anna Wintour, redaktor naczelna amerykańskiego Vouge, była podobno tak oburzona, że wyszła z pokazu.

Te nazwiska trzeba znać! Dowiedz się więcej o 4 największych projektantach mody.

Chcesz wyglądać jak Karl? Zainspiruj się naszą klasyczną stylówką

Karl Lagerfeld stylizacja
Klasyczna koszula czarna
Klasyczna koszula biała
Czarne spodnie

Sklep OZONEE
 

Odpowiedz