fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

kawa Jack Daniel’s

Jack Daniel’s w szalone, imprezowe wieczory i Jack Daniel’s na poniedziałkowe poranki w pracy. Nie, to bynajmniej nie opcja dla alkoholików. Producent jednego z najpopularniejszych na świecie trunków postanowił zająć się produkcją kawy o smaku whisky.

Jack Daniel’s Whisky Coffee, czyli alternatywa dla kawy po irlandzku

Kawa po irlandzku, czyli połączenie whisky i kawy z dodatkiem bitej śmietany i brązowego cukru, ma wielu oddanych wielbicieli. To prawda, smakuje świetnie, ale nie nadaje się raczej na poranną pogawędkę z szefem.

Z pociechą dla fanów tego oryginalnego trunku przychodzi kawa Jack Daniel’s, która wprawdzie pachnie whisky, ale po jej wypiciu możesz bezpiecznie prowadzić, nie obawiając się alkomatu. A kawę po irlandzku polecamy pozostawić raczej na piątkowe wieczory, spędzone w towarzystwie kumpli.

Jak powstaje kawa Jack Daniel’s?

Jack Daniel’s zrealizował swój oryginalny pomysł we współpracy z World of Coffee – palarnią kawy w New Jersey. Do produkcji swojej kawy używają oni 100% ziaren Arabica, uznawanych za najwyższej jakości, łącząc je dodatkowo z nutą wanilii i karmelu.

Główne aromatyczne skrzypce gra tu jednak kultowy Jack Daniel’s No. 7. Dzięki temu powstaje w pełni bezalkoholowa kawa, która w smaku i zapachu przypomina whisky. Koncept bardzo prosty, a zadowala zarówno miłośników kofeiny, jak i mocniejszych trunków.

Gdzie i za ile dostać Jack Daniel’s Whisky Coffee?

Za ten luksus od Jacka Daniel’sa trzeba jednak trochę zapłacić. Jedna puszka kawy o smaku whisky została wyceniona na 22 dolary. Co więcej, póki co ten produkt jest dostępny tylko w sklepach stacjonarnych w Tennessee lub na oficjalnej stronie internetowej Jacka Daniel’sa, która nie prowadzi wysyłki poza granice Stanów Zjednoczonych.

Pozostaje nam czekać na wprowadzenie produktu do Europy lub prośba skierowana do życzliwych znajomych z USA. Musimy się jednak liczyć z wysoką ceną, która może jeszcze wzrosnąć po wprowadzeniu produktu za granicę.

Pić i ubierać się jak gentleman

Wszystko wskazuje na to, że na razie będziemy musieli zadowolić się zwyczajnym whisky (o tym, jak prawidłowo pić whisky, przeczytasz w naszym wcześniejszym artykule) lub kawą po irlandzku, na co chyba też nikt nie będzie specjalnie narzekał…

A skoro mowa już o trunku prawdziwych gentlemanów, warto przypomnieć sobie nie tylko co pić, ale i jak wyglądać. Dlatego odsyłamy do tekstu, w którym przeczytasz o najpopularniejszych mitach odnośnie noszenia garnituru.


Sklep OZONEE
 

Dołącz do dyskusji 3 komentarze

Odpowiedz