fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Słowa „zostańmy przyjaciółmi” z ust dziewczyny, która Ci się podoba, są zdecydowanie najgorszymi, jakie możesz usłyszeć. A kiedy mówi je dziewczyna, z którą byłeś już od kilku ładnych lat, sytuacja staje się jeszcze gorsza. Jak sobie z tym poradzić i czy przyjaźń damsko-męska istnieje?

Koniec związku to katastrofa sama w sobie, ale kiedy dziewczyna okrasi ją jeszcze hasłem „zostańmy przyjaciółmi” sytuacja robi się już nie do zniesienia. Jak zareagować na taką propozycję i zachować klasę po zakończeniu związku? I czy przyjaźń damsko-męska w ogóle istnieje?

wyprzedaż do 70%

Co robić, gdy dziewczyna mówi „zostańmy przyjaciółmi”?

Niestety po takiej deklaracji zrobić można niewiele, ale dużo zależy od Twojej sytuacji. Jeśli propozycja przyjaźni padła od dziewczyny, która bardzo Ci się podoba, ale jeszcze nic Was nie łączy, możesz podjąć pewne kroki, by opuścić strefę friendzone. Jeżeli starania nie przyniosą rezultatu, weź to na klatę i po prostu przyjmij do wiadomości, że nic z tego nie będzie.

A co w sytuacji, gdy hasło „zostańmy przyjaciółmi” pada po zerwaniu? Koniec związku to bolesne wydarzenie, a przyjaźń damsko-męska w takiej sytuacji nie zawsze jest możliwa. Zanim podejmiesz decyzję, daj sobie czas, by przemyśleć całą sprawę.

Przyjaźń damsko-męska po rozstaniu?

Powiedzmy sobie szczerze: jeśli masz nadzieję, że dziewczyna zmieni zdanie i w końcu wrócicie do siebie, to nie ma sensu wikłać się w pseudo przyjacielską relację. Ona najprawdopodobniej nie zmieni zdania, a ciągłe widywanie jej dostarczy Ci tylko więcej przykrości. Prawdziwa przyjaźń damsko-męska możliwa jest tylko wtedy, gdy żadna ze stron nie liczy na nic więcej. Co zatem robić?

Jeśli to definitywny koniec związku, postaraj się przez jakiś czas nie widywać z byłą dziewczyną. Nie dzwoń do niej i nie pisz z błaganiami o drugą szansę. Jeśli ona podjęła decyzję, musisz ją zaakceptować. Teraz skup się na sobie i  uporaj się z żalem. Zajmij się swoim hobby, umawiaj z kumplami, po prostu żyj swoim życiem. A kiedy etap rozpaczy będziesz miał już za sobą, możesz zastanowić się, co dalej.

czy-istnieje-przyjazn-damsko-meskaCzy istnieje przyjaźń damsko-męska?

Zdania na ten temat są bardzo podzielone. Niektórzy twierdzą, że coś takiego jak przyjaźń damsko-męska nie istnieje i takie relacje prędzej czy później kończą się w łóżku. Kobiety i mężczyźni podświadomie oceniają się jako potencjalnych partnerów, więc zwykła, platoniczna przyjaźń nie ma racji bytu.

Inni zaś są zdania, że przyjaźń damsko-męska jak najbardziej istnieje i ma się dobrze, pod warunkiem, że relacje są od początku jasno określone. Wszak ludzie to nie zwierzęta, a przyjaźń i atrakcyjność seksualna to dwie różne sprawy. Przecież i Tobie nie każda dziewczyna się podoba i nie z każdą chciałbyś od razu lądować w łóżku, racja?

Przyjaźń damsko-męska: dlaczego warto spróbować?

Jeśli tylko jesteś świadom, że kobiety są czymś więcej niż obiektem seksualnym, to nie ma żadnych przeciwwskazań do zaprzyjaźnienia się z którąś z nich. Tym bardziej że na takiej przyjaźni można skorzystać! Jak?

Nie, nie chodzi o żadne friends with benefits. Prawdziwa przyjaźń damsko-męska daje inne korzyści, choćby takie, jak zupełnie inna perspektywa na pewne sprawy. Kobiety patrzą na świat trochę inaczej niż faceci i często dostrzegają rzeczy, o których Ty nie masz zielonego pojęcia. Jeśli zaprzyjaźnisz się z dziewczyną, na pewno nie raz usłyszysz od niej rady, na które Twoi kumple nie wpadliby nawet w chwilach wyjątkowego oświecenia.

Czy warto próbować przyjaźni z byłą dziewczyną?

Koniec związku to bolesna sprawa, ale nie przekreśla szans na dalszą przyjaźń. Musisz jednak:

  • przeboleć rozstanie,
  • pozbyć się nadziei na powrót,
  • odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań (np. czy nie będzie Ci przeszkadzało, kiedy Twoja była, a teraz przyjaciółka, zacznie spotykać się z kimś innym; czy będziesz umiał zachować granice i powstrzymać się od gestów, które kiedyś były dla Was naturalne, takich jak obejmowanie czy trzymanie się za ręce).

zostanmy-przyjaciolmiRozstanie lub zaliczony kosz to poważny cios, ale jeszcze nie końca świata. Przyjaźń po czymś takim nie zawsze jest możliwa, ale może warto dać jej szansę? Zwłaszcza jeśli bardziej niż serce ucierpiało Twoje męskie ego.

Nie wiesz, jak się odkochać? Zajrzyj tutaj i poznaj 5 kroków do zapomnienia o byłej!


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz