fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Mówi się, że kiedy kobieta chce zmienić coś w swoim życiu, zaczyna od włosów. Zmiana fryzury symbolicznie otwiera przed nią nowy rozdział i pozwala poczuć się jak zupełnie inna osoba. A jak to jest u facetów? Możesz być zaskoczony, ale nowa fryzura to świetny sposób, by zmienić coś w swoim życiu!

Masz już dość schematów i pragniesz coś w sobie zmienić? A może właśnie przechodzisz przez jakieś radykalne zmiany i chcesz rozpocząć nowy rozdział? Recepta jest tylko jedna – idź do fryzjera! Możesz się śmiać, ale każda kobieta powie Ci, że nic tak nie nastraja do działania, jak radykalna zmiana fryzury! Kiedy i dlaczego warto zdecydować się na nową fryzurę?

wyprzedaż do 70%

zmiana-fryzury-z-dlugich-na-krotkieZmiana fryzury męskiej: dlaczego warto o niej pomyśleć?

Każda kobieta wie, jak wiele zależy od dobrej fryzury. Niestety nie wszyscy mężczyźni są równie oświeceni w tym zakresie. Niektórzy zupełnie nie przywiązują wagi do wyglądu swojej czupryny i mkną przez świat z przetłuszczonymi albo niechlujnie przystrzyżonymi włosami. Jeśli byłeś jednym z tych facetów, najwyższa pora na zmiany!

Nowa fryzura nie musi koniecznie oznaczać radykalnych zmian w życiu, ale zdecydowanie poprawia samopoczucie i dodaje pewności siebie. Dobierając odpowiednie cięcie, możesz optycznie poprawić kształt twarzy. Zmiana fryzury nie raz potrafi też odmłodzić, a nawet całkowicie odmienić wizerunek!

Kiedy warto zdecydować się na nową fryzurę?

Przede wszystkim wtedy, gdy nie czujesz się całkiem dobrze we własnej skórze. Kompleksy i brak pewności siebie nader często przekładają się na życie zawodowe i uczuciowe. W końcu nigdy nie zawalczysz o podwyżkę w pracy ani nie zagadasz do tej ładnej dziewczyny z kawiarni, kiedy z góry zakładasz, że Twoje wysiłki zakończą się fiaskiem. Na szczęście czasem wystarczy bardzo niewiele, na przykład nowa fryzura, by odbudować pewność siebie!

Każda radykalna zmiana fryzury, na przykład z długich na krótkie włosy od razu zwróci uwagę ludzi wokół. Zawsze znajdzie się ktoś, kot powie „o, nowa fryzura!” albo „dobrze Ci w tych włosach”. Takie komplementy cieszą i pozwalają krok po kroku odbudować pewność siebie. No i warto przecież pamiętać, że zadbani mężczyźni są bardziej atrakcyjni dla kobiet!

Nowa fryzura na przełamanie schematu

Nowa fryzura to także dobre rozwiązanie na początek, kiedy pragniesz wprowadzić jakieś zmiany w życiu, ale nie wiesz, od czego zacząć. Wszystkie Twoje dni wyglądają tak samo, codziennie jesz na śniadanie owsiankę, auto myjesz w soboty, a fryzury nie zmieniłeś od komunii? Takie schematy może i dają poczucie bezpieczeństwa, ale też odcinają od nowych doświadczeń.

Jeśli pragniesz coś zmienić, ale jednak boisz się radykalnych kroków, zacznij od rewolucji w swoim wizerunku. Zmiana długiej fryzury na french crop albo side swept to krok na tyle radykalny, by odczuć różnicę, ale wciąż bezpieczny – w końcu włosy szybko odrosną. Jeśli poczujesz się dobrze w nowej fryzurze, być może poczujesz też odwagę do kolejnych życiowych rewolucji.

Zmiana fryzury na nowy rozdział w życiu

Wiesz, że wiele kobiet zmienia fryzurę po rozstaniu z facetem? Możesz się śmiać, ale zdaniem psychologów taka reakcja na trudną sytuację jest całkowicie zrozumiała. Okazuje się, że zmiana wyglądu pomaga definitywnie zamknąć za sobą jakiś rozdział życia i wkroczyć w kolejny.

Wiele osób, nie tylko kobiet, zmienia uczesanie również w innych sytuacjach, takich jak:

  • przeprowadzka do innego miasta,
  • zmiana ścieżki zawodowej,
  • wyjście z ciężkiej choroby.

Zmiana fryzury może być też jednym z mechanizmów radzenia sobie ze stresem. Coś nowego, ale namacalnego pozwoli przekierować emocje i nie skupiać się na tym, co wywołuje niepokój.

Modna fryzura na lato 2022

Czasem naprawdę niewiele potrzeba, by znów poczuć się dobrze we własnej skórze albo zaprowadzić jakieś zmiany w życiu. Nowa fryzura to niby niewiele, ale potrafi zrobić ogromną różnicę, nie tylko w Twojej samoocenie, ale i w tym, jak postrzegają Cię inni. Jeśli wciąż się wahasz, to nadchodzące lato jest świetną okazją, by pomyśleć o zmianie. Jednymi z najmodniejszych uczesań tego sezonu będą:

  • french crop z dłuższą górą i przyciętymi bokami,
  • fryzura quiff z delikatnymi falami,
  • slick back z włosami gładko zaczesanymi do tyłu.

zmiana-fryzury-meskiej

Zmiany w swoim życiu chcesz rozpocząć od tatuażu? Sprawdź, co warto wiedzieć przed pierwszą sesją u tatuatora!


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz