fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Jakiś czas temu noszenie brody znów stało się modne. Dużym powodzeniem u mężczyzn cieszy się zwłaszcza tak zwany kilkudniowy zarost. Jak go osiągnąć? Oto kilka praktycznych wskazówek, jak dbać o swój zarost, by dobrze się prezentował.

wyprzedaż do 70%

Jak osiągnąć efekt kilkudniowego zarostu?

Aby uzyskać kilkudniowy zarost, trzeba po prostu odpuścić sobie golenie. Po kilku dniach broda powinna mieć już około 3-4 milimetry długości i to jest właśnie ten etap, na którym powinniśmy ją utrzymać. Jeśli mamy dłuższą brodę, możemy podciąć ją specjalnym trymerem, wykorzystując do tego odpowiednią nakładkę.

Jak dbać o kilkudniowy zarost?

Kilkudniowy zarost może dodać facetowi seksapilu, a także sprawić, że będzie wyglądał poważniej i dojrzalej. Oczywiście tylko pod warunkiem, że zarost będzie odpowiednio zadbany. Inaczej sprawi wrażenie niechlujnego i zaniedbanego, a tego przecież nie chcemy. Co zrobić, by nasz kilkudniowy zarost prezentował się należycie?

Podstawą jego pielęgnacji jest regularne strzyżenie, mniej więcej co dwa dni. Zarost należy przycinać trymerem na pożądaną długość, zazwyczaj około 3 milimetrów. Niektórzy golą się na gładko co kilka dni, a potem pozwalają brodzie swobodnie kiełkować. Pamiętajmy jednak, że wtedy zarost jest bardziej przypadkowy i nierównomierny, a co za tym idzie – trochę niechlujny.

Facet z kilkudniowym zarostem

Preparaty do pielęgnacji zarostu

Samo strzyżenie zarostu to jeszcze nie koniec. Obowiązkowym elementem pielęgnacji kilkudniowego zarostu jest nakładanie specjalnych kosmetyków, takich jak olejki czy balsamy do brody. Wielu facetów pomija ten krok, uważając, że krótka broda nie wymaga pielęgnacji. To duży błąd, bo zarost nawilżony olejkami łatwiej ułożyć i wymodelować. Dzięki kosmetykom włosy są też nawilżone i odżywione, dzięki czemu prezentują się dużo estetyczniej (nie odstają).

W ciągu ostatnich kilku lat oferta męskich kosmetyków do pielęgnacji brody bardzo się rozwinęła. Do wyboru mamy wiele profesjonalnych preparatów z naturalnymi olejkami, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Do krótkiego kilkudniowego zarostu najlepiej nadają się oleje, bo dużo szybciej się je rozprowadza. Wystarczy zaledwie kilka kropel każdego dnia, by nasz zarost wyglądał elegancko i stylowo.

Komu pasuje kilkudniowy zarost?

Kto powinien nosić kilkudniowy zarost? Ten modny ostatnio rodzaj brody pasuje zwłaszcza osobom o kanciastych i owalnych kształtach twarzy. Najlepiej wygląda u mężczyzn z ciemnym i gęstym zarostem, który szybko rośnie.

A komu kilkudniowy zarost nie pasuje? Niestety broda będzie wyglądała kiepsko u osób z rzadkim i nierównomiernym zarostem. Powinni unikać jej także faceci o jasnych i cienkich włosach. Trzeba pamiętać, że dotyczy to nie tylko kilkudniowego zarostu, ale ogólnie brody o jakiejkolwiek długości.

A kto może profesjonalnie zadbać o Twoją brodę? Zobacz, gdzie iść, by podciąć brodę i włosy – do fryzjera czy barbera? Zobacz też, jak samodzielnie trymować brodę.


 

Odpowiedz