fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Kolorowy lookbook Supreme i ich kolaboracja z Louis Vuitton

Dwa skrajnie różne modowe światy postanowiły połączyć swoje siły w prawdopodobnie najbardziej niespodziewanej kolaboracji tego roku. Elegancja Louis Vuitton wraz ze streetwearowym stylem Supreme stworzyły kolekcję dość nietypową, ale z pewnością jedyną w swoim rodzaju. Co zafundowali nam ci dwaj modowi giganci?

Supreme, czyli czołówka streetwearu

Supreme, choć dziś jest marką bardzo rozpoznawalną, to pojawiła się na rynku całkiem niedawno. Powstała w latach dziewięćdziesiątych za sprawą Amerykanina Jamesa Jebbia, który pierwszy sklep postanowił otworzyć na Manhattanie. Marka bardzo szybko zyskała na popularności, produkując głównie ubrania dla skaterów, w bardzo streetwearowym stylu. Znana jest głównie z bardzo prostych rozwiązań, gdyż większość ich ciuchów zdobi tylko biały napis „Supreme.” na czerwonym tle. Mimo to zyskała sobie mnóstwo fanów i jest jednym z najważniejszych graczy światowego streetwearu.

Kolorowy lookbook Supreme i ich kolaboracja z Louis Vuitton

Luksus w najlepszym wydaniu od Louis Vuitton

Louis Vuitton to marka znajdująca się względem Supreme na zupełnie innym biegunie. Każdy z nas słyszał o tym brandzie przynajmniej raz w życiu. Powstał on w drugiej połowie XIX wieku jako paryski dom mody. Początkowo firma zajmowała się przede wszystkim produkcją luksusowych toreb oraz bagaży. Dziś jest prawdziwym modowym gigantem, mającym w swoim asortymencie wiele najróżniejszych produktów, od kultowych toreb, przez obuwie, po akcesoria. Za każdy z nich zapłacimy nie byle jaką cenę. Choćby okulary przeciwsłoneczne od LV to już kilkaset złotych, a torebka to wydatek rzędu kilku tysięcy.

Kolaboracja LV i Supreme – jak do tego doszło?

Myśleliśmy, że najdziwniejszym co moda będzie nam w stanie zaoferować będzie kolekcja The Kith x Power Rangers. Okazuje się jednak, że LV x Supreme postanowiło przebić stawkę. Przy porównaniu obu marek naprawdę trudno by było pomyśleć, że kiedykolwiek zdecydują się na współpracę ze sobą.
Plotki pojawiły się, kiedy dyrektor artystyczny Louis Vuitton, Kim Jones, umieścił na swoim profilu na Instagramie zdjęcie wzoru znanego marce wraz z naklejką Supreme. Zdjęcie zostało usunięte, jednak spekulacje, jakkolwiek absurdalne by się nie wydawały, pozostały. Niewiele później okazały się być prawdą. Jednym z powodów rozpoczęcia współpracy miał być fakt, że sam Kim Jones darzy Supreme wyjątkową sympatią. Nie ma też co ukrywać – taki ruch to idealna reklama dla obu marek, a przede wszystkim gwarancja sprzedania unikatowej kolekcji.

Kolorowy lookbook Supreme i ich kolaboracja z Louis Vuitton

Co znajdziemy w kolekcji Luis Vouitton x Supreme?

Kolaboracje Louis Vuitton z Supreme można w najprostszym skrócie nazwać ekskluzywnym casualem. Znajdziemy w niej oczywiście torby, charakterystyczne dla LV, ale też biżuterię, plecaki, szaliki, kurtki czy okulary. Główną inspiracją, która miała przyświecać kolekcji, był Nowy Jork. Motywem przewodnim kolekcji była swego rodzaju mieszanka wzorów charakterystycznych dla obu Brandów – emblematu Louis Vuitton i loga supreme. Sama kolekcja to przede wszystkim mnóstwo kolorów i streetwear w eleganckim wydaniu. Oczywiście, jak można się było spodziewać, żeby wejść w posiadanie jakiegokolwiek elementu kolekcji, trzeba się przygotować na wydatek rzędu od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy dolarów.

 


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz