fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Męczą Cię ciągłe kłótnie i nieporozumienia w związku? Nie masz sobie nic do zarzucenia, a mimo to ciągle nie potrafisz dogadać się ze swoją partnerką? Poznaj 5 błędów popełnianych w komunikacji, które mogą powodować brak zrozumienia.

Kobiety i mężczyźni nie są z dwóch różnych planet… ale warto wiedzieć, jakie błędy my, faceci, popełniamy najczęściej w komunikacji z płcią przeciwną. Części z tych błędów można łatwo uniknąć, trzeba tylko umieć je zauważyć, a to jest właśnie w tym wszystkim najtrudniejsze. O „szumach komunikacyjnych” w związku często decydują niuanse, takie jak symboliczne gesty, a nawet rutynowe i nie do końca świadome zachowania. Poznaj 5 błędów, które popełniają mężczyźni, przez co źle lub opacznie odbierani są przez swoje partnerki!

wyprzedaż do 70%

1. Unikanie jak ninja ważnych tematów

Dalej nie podjęliście decyzji o tym, czy spędzicie Święta wspólnie, czy u rodziców? Twoja partnerka wielokrotnie próbowała z Tobą o tym porozmawiać, ale Ty zawsze miałeś coś ważniejszego do roboty? Unikanie rozmów o problemach, wspólnych wyzwaniach i przyszłości, to coś, co potrafi prawdziwie wkurzyć niejedną dziewczynę. Nawet jeśli nie robisz tego do końca świadomie, to taka postawa jest odbierana jednoznacznie negatywnie. Odwlekanie, ignorowanie czy agresywne reakcje w takich sytuacjach to najgorsze, co możesz zrobić.

2. Małomówność level hard

Stereotypowo kobiety przedstawia się jako te gadatliwe i plotkujące, natomiast mężczyzn jako tych, którzy raczej mówią niewiele, ale za to precyzyjnie, celnie i bez emocji. Nie zawsze ma to wiele wspólnego z rzeczywistością, bo nasz charakter kształtuje się przez całe życie i zarówno kobieta, jak i mężczyzna mogą być małomówni. Od urodzenia dostajemy pewien zakres potencjału, który rozwija się w różnych kierunkach w zależności od tego, gdzie się wychowujemy, ile czasu poświęcają nam rodzice, jak wygląda środowisko społeczne, w którym dorastamy itd.

Każda skrajna cecha charakteru może być irytująca, a małomówność zdecydowanie się do nich zalicza. Nie ma nic bardziej frustrującego niż partner, który non-stop tylko przytakuje albo nie umie słuchać i podczas rozmowy myśli o zupełnie czymś innym. Małomówność może być traktowana w skrajnych przypadkach jako zachowanie bierno-agresywne i skutkować narastającymi napięciami oraz wrogością w związku.

3. Zbyt duży luz

Jedna z częstych przyczyn nieporozumień w związku. Wszystko zbywasz żartem, wysyłasz jej ciągle memy i każdy problem próbujesz obrócić w komiczną sytuację z tak zwanym mitycznym „dystansem”? Oczywiście, poczucie humoru jest ważne i potrafi często rozładować napięcie w sytuacjach kryzysowych. Jednakże, jeśli będziesz za bardzo „dowcipny” i beztroski, to z czasem partnerka może zacząć się rozglądać za kimś innym.

Innym wariantem tego samego „luźnego zachowania” jest sprowadzanie wszystkich problemów do seksu. Jeśli partnerka źle się czuje i narzeka, to na pewno dlatego, że dawno nie uprawialiście seksu… a w dodatku w każdym, pozornie obojętnym słowie czy przejęzyczeniu widzisz podtekst seksualny?

Na takich podstawach raczej nie zbudujesz trwałego związku i na dłuższą metę nie będziesz poważnie traktowany przez partnerkę. Jasna sprawa, seks to zdrowie, ale nie wszystko sprowadza się do łóżkowych igraszek i nie każdy problem da się w ten sposób rozwiązać.

4. Zachowania narcystyczne = nieporozumienia w związku

Jeśli przespałeś lekcje z mitologii na polskim, to krótka przypominajka – Narcyz to ten gość, który widząc swoje odbicie w tafli wody, zakochał się sam w sobie. Zachowania narcystyczne przejawia spora część społeczeństwa, jednak nie wszyscy umieją pohamować żądzę patologicznego stawiania się zawsze w samym środku uwagi. Czekasz jedynie na to, aż ona skończy mówić, żeby zacząć tyradę o sobie, swoich pasjach, swoim dniu i tak dalej? Choćbyś był Bradem Pittem, to i tak w pewnym momencie zaczniesz być męczący dla swojej partnerki. Bo do tanga trzeba dwojga!

5. Nieuzasadniona agresja i tłumienie emocji

Pewnie słyszałeś od swoich rodziców, a być może też od kumpli, że facet to taki gość, który nie płacze, wszystko przyjmuje na klatę i jego psychika musi być tak mocna, aby przetrwać każdy napór. Tłumienie w nieskończoność negatywnych emocji, skrytość i ukrywanie problemów wcześniej czy później znajdzie ujście. Może to być żałosne upijanie się alkoholem, niekontrolowane napady złości czy inne takie niezbyt przyjemne sytuacje, które mogą definitywnie przekreślić każdą relację.

Nikt nie wymaga od mężczyzn, żeby byli słabeuszami – to właśnie w szczerości, a nie w skrytości, tkwi siła, którą doceni każda partnerka, a Ty unikniesz nieporozumień w związku. Pamiętaj o wszystkich pięciu kluczowych błędach i sam przekonaj się o tym, jak ich wyeliminowanie pozytywnie wpłynie na Wasze wspólne życie.

Czytaj także:


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz