fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Pensive man sitting at the edge of the bed

Z góry uprzedzamy – dziś nie będzie o tzw. piżama party, ani o ciężkich poniedziałkach, kiedy wyjście z łóżka kosztuje już wystarczająco dużo energii i brakuje jej na zmianę garderoby. W takim razie o czym? O modzie inspirowanej sypialnią!

Trend ten po raz pierwszy pojawił się już kilka lat temu. Wtedy jednak był domeną jedynie mody damskiej. Dziś, w dobie równouprawnienia, w „piżamach” na wybiegi wyszły zarówno modelki, jak i modele. Jeśli jednak myślicie, że od teraz miejscem rozwleczonego t-shirtu i starych bokserek czy szortów nie będzie tylko łóżko (a raczej kosz), ale i ulica, musimy wyprowadzić Was z błędu.

Od razu zaznaczam: nie zachęcamy do spania i wychodzenia rano z domu w tym samym.
Pokazujemy tylko pewną tendencję w modzie, która nawiązuje do znanych nam piżam – te ubrania to jednak nie piżamy! Zresztą jak zobaczycie te ciuchy na końcu wpisu, myślę, że nie będziecie mieć żadnych wątpliwości, o co chodzi.

W PIŻAMIE DO SKLEPU, w piżamie na spotkanie…

Na czym w takim razie polega ten trend? Myślą przewodnią są bieliźniane fasony, wzory, a także materiały. W zależności od przeznaczenia, powinna to być dobrej jakości bawełna bądź nawet jedwab. Koszulki polo, t-shirty, koszule, spodnie, a dla najbardziej odważnych całe komplety przypominające nieco tradycyjne męskie piżamy.

Te ostatnie sprawdzą się (przynajmniej według kreatorów mody) na wyjścia wieczorne i gale.
Naszym skromnym zdaniem, idąc do teatru czy opery, lepiej pozostać przy klasycznej koszuli, marynarce i chinosach niż jedwabnej piżamie.

No ale co kto lubi 🙂

Piżamowy trend to tylko inspiracja

Wśród piżamowych deseni prym wiedzie szeroka krata, groszki, kwiatowe motywy i… koronki. Oczywiście nie namawiamy do przenoszenia wszystkich pomysłów fashionistów do swoich szaf (szczególnie tych ostatnich :P).

W tym przypadku, zamiast paradować w piżamowych kompletach czy jedwabnych marynarko-szlafrokach, polecamy wykorzystać ten trend jedynie jako inspirację.

I tak, najlepszym rozwiązaniem będzie wybór deseni kojarzących się z sypialnią. Co powiecie na jasne polówki w groszki bądź delikatną kratkę? Z piżamy zabieramy tu tylko pewien motyw, wzór – czasem na całe koszulce, czasem tylko na jej części, np. kołnierzyku, kieszeni czy rękawach. Żadnych koronek, atłasów itp.

Po więcej info na temat samych polówek, odsyłamy do artykułu dotyczącego koszulki polo, czyli klasyki rodem z Europy.

zobacz w sklepie


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz