fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Kupujesz kobiecie kwiaty? O czym musisz pamiętać, żeby uniknąć wtopy

Kupowanie kwiatów to zwyczaj, który wbił się na stałe jako numer jeden na liście prezentów najczęściej wręczanych kobietom przez mężczyzn. Jednak i w tej kwestii jest kilka zasad, o których warto pamiętać, żeby uniknąć gafy. Poznaj je koniecznie!

wyprzedaż do 70%

Jakie kwiaty kupić dziewczynie?

Jeśli myślałeś, że wystarczy wpaść do kwiaciarni i wybrać pierwszy z brzegu bukiet dla kobiety, to mamy dla Ciebie bardzo złą wiadomość. Okazuje się, że za kupowaniem kwiatów kryje się szereg zasad i subtelnych niuansów, określających relacje damsko-męskie. Można nawet powiedzieć, że ten niepozorny rytuał to dziedzina sztuki z osobnym podręcznikiem savoir-vivre.

Zwykły (dla Ciebie) bukiet kwiatów może powiedzieć o Twoich intencjach więcej, niż mógłbyś przypuszczać. Tu nie tylko kwiaty mają swoją symbolikę, ale i kolory płatków. Sam widzisz już, że sprawa zaczyna się komplikować. Aby ulżyć Ci w cierpieniach, przygotowaliśmy specjalny poradnik, z którego dowiesz się, jakie kwiaty kupić dziewczynie, by nie strzelić gafy!

Różne kwiaty na każdą okazję?

Nic bardziej mylnego! Zanim przejdziemy dalej, rozwiejmy najpierw Twoje najpilniejsze wątpliwości. Zapewne, jak większość facetów uznałeś, że najlepsze kwiaty dla kobiety to okazały bukiet czerwonych róż. W końcu, która dziewczyna nie ucieszyłaby się z takiego prezentu? Ano każda, z którą nie łączą Cię zażyłe, romantyczne relacje.

jakie-kwiaty-lubia-kobietyPamiętaj, że czerwone róże to symbol gorącej, namiętnej miłości. Takie kwiaty wręcza się kobiecie, aby wyrazić właśnie te uczucia. Można podarować je:

  • żonie z okazji rocznicy,
  • narzeczonej na walentynki,
  • dziewczynie (ale tylko jeśli jesteście ze sobą już bardzo blisko).

Czerwone różne na pierwszą randkę albo dla koleżanki z okazji awansu to raczej kiepski pomysł. Jakie kwiaty dla kobiety będą lepszym rozwiązaniem?

Jakie kwiaty dla kobiety? Sekretna mowa kwiatów

W sztuce wyboru właściwych kwiatów ważne jest wiele szczegółów. Sprawdź, co symbolizują kwiaty i ich kolory!

  • Tulipany – to zdecydowanie najbardziej uniwersalna opcja. Kwiaty te budzą wiele pozytywnych skojarzeń, bo przywodzą na myśl wiosnę, świeżość i radość. Sprawdzą się idealnie dla kobiety, którą darzysz sympatią albo i większymi uczuciami, ale jeszcze nie chcesz ich uzewnętrznić.

Różowe tulipany symbolizują przyjaźń i sentyment, fioletowe podkreślają szacunek, jakim darzysz dziewczynę. My polecamy odłożyć tę symbolikę na bok i wybrać bukiet z różnokolorowych tulipanów, który prezentuje się pięknie i nie budzi żadnych skojarzeń!

  • Goździki – to kwiaty, które dziś znów wracają do łask! Są urocze, dziewczęce i pięknie wyglądają w bukiecie. Uważaj tylko na ich symbolikę! Mówi się, że różowe goździki to oznaka:

– zauroczenia,

– skrywanych uczuć,

– swego rodzaju obietnicy.

Możesz podarować je, na przykład dziewczynie, która bardzo Ci się podoba, ale raczej nie szefowej w dniu imienin.

  • Słoneczniki dekoracyjne – oznaka lojalności oraz symbol dobrych życzeń. To doskonałe kwiaty dla kobiety, z którą się przyjaźnisz. Będą idealne na urodziny, imieniny lub z okazji obrony pracy dyplomowej czy zdanego egzaminu.
  • Lilia Calla – symbol piękna i czystości. Bukiet dla kobiety uformowany z lilii to idealny prezent dla ukochanej!

Kwiaty dla kobiety: co z kolorami?

Każdy dobry florysta powie Ci, że kolor kwiatów też ma znaczenie. Białe kwiaty symbolizują czystość i niewinność. Będą więc dobrym i bezpiecznym wyborem, kiedy nie wiesz, jakie kwiaty kupić dziewczynie, by nie podejrzewała Cię o skrywane uczucia.

Bukiety z kwiatów różowych to doskonały prezent dla przyjaciółki, czerwony zaś mówi wprost o miłości, więc lepiej zarezerwować go na szczególne okazje.

bukiet-dla-kobietyCiekawe znaczenie ma kolor żółty. Okazuje się, że bukiet dla kobiety z żółtych kwiatów może symbolizować:

  • zazdrość,
  • fałsz,
  • nienawiść.

Niektórzy kojarzą go jednak z siłą i sukcesem. Mimo wszystko takich kwiatów lepiej nie wręczaj w walentynki, no, chyba że chcesz zaserwować sobie małą wojnę.

Jeśli nie chcesz wyrażać żadnego z tych uczuć, a po prostu sprawić przyjemność dziewczynie, postaw na kwiaty w różnych kolorach. Kolorowy bukiet dla kobiety rozmazuje znaczenie poszczególnych barw i staje się mniej zobowiązujący. Dzięki temu nie strzelisz gafy i nie będziesz musiał zastanawiać się, dlaczego dziewczyna nie jest zadowolona.


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz