fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Patryk Ciućka kurtka pilotka

Dokładnie trzydzieści lat temu, kiedy to świat po raz pierwszy ujrzał kultowy film Top Gun, kobiety oszalały na punkcie Mavericka ubranego w tzw. aviatorkę. W artykule powiemy o tym, skąd wzięła się kurtka pilotka, czyli bomber aviator, oraz jak ją nosić, by poczuć się jak sam Tom Cruise w tej legendarnej roli.

Bomber aviator – kurtka nie tylko dla pilotów

Zanim weszła do powszechnego użytku, aviatorka była po prostu kurtką zakładaną przez amerykańskie siły powietrzne. Najpopularniejszą jest model A2, który był noszony przez lotników w latach 1931-1943.

Już wtedy pilotka wchodziła powoli do szafy zwykłego cywila, ale prawdziwy boom na tę kurtkę powstał wraz z modelem G1, w użyciu od 1947 roku. To właśnie ona pojawiła się w filmie Top Gun, który pokochały masy. Od tego czasu aviatorka na dobre weszła do świata mody i pozostała z nami aż do dziś.

Bomberka a kurtka pilotka

Pisaliśmy niedawno o tym, jak nosić kurtkę typu bomber. Pamiętajmy jednak, że zwykła bomberka i aviatorka nie są tym samym. Tradycyjna aviatorka była zrobiona ze skóry i mocno ocieplana od wewnątrz.

Kurtki tego typu mają też kożuszek, którego najczęściej brak zwyczajnej bomberce. Główna różnica polega więc na tym, że bomberka jest lżejszą kurtką, przeznaczoną raczej na jesień, natomiast aviatorka posłuży nam nawet w najgorszy mróz.

Jak nosić bomber aviator?

Jeśli dobrze dobierzesz ciuchy do aviatorki, to prócz ciepła i komfortu zapewnisz też sobie doskonały look. Przy tym typie kurtki sprawdzi się nasz ulubiony, wygodny styl casual. Tej zimy postaw na klasyczne kolory: pod kurtkę załóż szary lub biały t-shirt.

Dobierz do tego spodnie w bardzo modnym o tej porze roku kolorze moro. Buty ubierz najlepiej czarne, by nie gryzły się z całością. Możesz też wziąć przykład z finalisty konkursu Mister Polski i postawić na podobną stylizację. Bez względu na decyzję, pozostaje Ci już tylko lecieć na swój pierwszy kurs pilotażu :).

zobacz w sklepie


 

Odpowiedz