fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Każdy, kto choć trochę interesował się sportem, musiał słyszeć o legendarnej A6W, czyli aerobicznej 6 Weidera. To zestaw sześciu ćwiczeń, które w zaledwie kilka tygodni mają wyrzeźbić mięśnie brzucha, zamieniając oponkę w prawdziwy kaloryfer. Jakie efekty tak naprawdę daje trening Weidera? Omawiamy najważniejsze wady i zalety A6W!

wyprzedaż do 70%

Cała prawda o aerobicznej 6 Weidera!

Popularny trening Weidera uchodzi za cudowne remedium na bolączki wszystkich początkujących bodybuilderów. Zestaw ćwiczeń A6W to rzekomo najlepszy możliwy sposób na wyrzeźbienie mięśni brzucha, w bardzo krótkim czasie. Ile w tym prawdy?

Okazuje się, że legendarna 6 Weidera może przynieść więcej szkód niż korzyści. Zwłaszcza gdy trening wykonują osoby początkujące, bez pomocy doświadczonego instruktora. Ćwiczenia za bardzo obciążają kręgosłup, a poza tym wcale nie są najlepszą metodą na osiągnięcie wymarzonych rezultatów!

Na czym polega trening Weidera?

Aerobiczna 6 Weidera to zestaw sześciu ćwiczeń, których celem jest wzmocnienie i wyrzeźbienie mięśni brzucha. Poszczególne ćwiczenia wykonuje się w ustalonym harmonogramie, a intensywność treningu wzrasta stopniowo, co kilka dni. A6W zakłada, że stałe pobudzanie mięśni do wytężonego wysiłku przyniesie rezultaty w postaci płaskiego brzucha i atrakcyjnie zarysowanego kaloryfera.

Trening Weidera obiecuje zadowalające rezultaty w stosunkowo krótkim czasie, więc zainteresowanie nim wzrasta zwłaszcza wiosną, gdy wszyscy chcą jak najszybciej zrobić formę na lato. Tylko czy A6W rzeczywiście przynosi tak dobre efekty?

6 Weidera, trening

Wady i skutki uboczne treningu Weidera

Niestety 6 Weidera nie jest tak skutecznym treningiem, jak zwykło się uważać. Jakie są jego najsłabsze strony i kto zdecydowanie powinien odpuścić sobie 6 Weidera?

1. Obciążenie odcinka lędźwiowego kręgosłupa

Większość ćwiczeń z zestawu A6W polega na uniesieniu nóg i oderwaniu stóp od podłoża. Utrzymanie takiej pozycji może znacznie obciążać odcinek lędźwiowy kręgosłupa, zwłaszcza jeśli technika ćwiczeń pozostawia wiele do życzenia. Nadwyrężenie dolnej części pleców powoduje duży ból i dyskomfort, a nawet kontuzje. Dlatego A6W powinny odpuścić sobie osoby początkujące, które bez pomocy trenera nie dadzą rady poprawnie wykonywać ćwiczeń. Przeciwwskazaniem do treningu są także lordoza oraz dyskopatia.

2. Kontuzje i ból kręgosłupa szyjnego

Kolejnym efektem ubocznym 6 Weidera jest ból w odcinku szyjnym kręgosłupa. To skutek częstego unoszenia barków nad podłogę z dłońmi splecionymi za karkiem. Taka pozycja mocno nadwyręża kręgosłup i bardzo szybko kończy się kontuzją lub silnym bólem w tych okolicach.

3. Monotonia i brak różnorodności ćwiczeń

Inną wadą treningu Weidera jest jego monotonia. Przez kilka tygodni wykonujemy identyczny zestaw ćwiczeń, zmieniając tylko ilość powtórzeń, co może zniechęcić nawet najwytrwalszych sportowców. A przecież znudzenie treningiem to tylko jeden z możliwych efektów. Warto wspomnieć, że najlepsze rezultaty osiąga się, stymulując mięśnie w różnorodny sposób. Ćwiczenia powinny angażować całe ciało i różne grupy mięśni, a A6W to trening skupiający się tylko na jednej partii.

4. Duży stopień trudności

Problemem przy wykonywaniu A6W może być też duży stopień trudności. Ćwiczenia niestety nie należą do najłatwiejszych, zwłaszcza dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z treningami. Co więcej, poziom trudności ćwiczeń wcale nie przekłada się na szybszą redukcję tkanki tłuszczowej. Z pewnością nie są to ćwiczenia, które pomogą schudnąć i szybko pozbyć się oponki na lato.

brzuszki trening

Najważniejsze zalety treningu Weidera

A6W zbiera bardzo zróżnicowane opinie. Jedni są zachwyceni efektami, inni ostrzegają przed szkodami, jakie trening może wyrządzić w naszym organizmie. Faktem jest, że na najlepsze rezultaty ćwiczeń 6 Weidera mogą liczyć osoby, które powracają do treningów oraz posiadające naprawdę znikomą ilość tkanki tłuszczowej na brzuchu.

Takie osoby mogą spodziewać się pierwszych efektów już po tygodniu ćwiczeń, a po pełnym cyklu mięśnie brzucha powinny być już widocznie zarysowane. Dużą zaletą treningu Weidera jest i to, że w internecie łatwo znaleźć rozmaite filmiki instruktażowe. Dzięki temu można ćwiczyć w domu, o dowolnej porze.


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz