fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

choinka

Świąteczny ubiór rządzi się swoimi prawami. Jeśli jeszcze nie skompletowałeś odpowiedniego ubioru, czytaj uważnie!

Na wstępie chcielibyśmy sprostować powtarzaną przez niektórych zasadę, że Święta Bożego Narodzenia to czas obowiązkowego garnituru. Istnieją okoliczności, podczas których rzeczywiście jest on niezbędny, ale należą do niego śluby, pogrzeby, wyjścia do opery, teatru, itp. Na pewno na liście (przynajmniej według mnie) nie ma kolacji wigilijnej.

Uniwersalna stylówka świąteczna

Szukaj, a znajdziesz? Nie tym razem. Nie istnieje jeden zestaw świąteczny, w którym każdy z Was będzie wyglądał dobrze. Najważniejsze to dopasować strój do sytuacji, rodzinnych tradycji i indywidualnego charakteru Waszych świąt. Jeśli z dziada pradziada podczas świąt króluje u Ciebie marynarka i biała koszula z krawatem, raczej się nie wyłamuj. Co innego, gdy zasiadacie do stołu w wersji „na luzaka” i do przyjęcia są bardziej swobodne stylizacje.

 

W zależności od klimatu Twoich Świąt i przyjętej strategii możesz wybrać:

  1. Styl smart

Jeśli wybierasz rozwiązanie najbardziej formalne (marynarka, biała koszula i krawat), unikaj jaskrawych kolorów. Jak mawiał kiedyś najsłynniejszy angielski dandys Beau Brummell:

Elegancki mężczyzna powinien być kojarzony z szarym orłem, a nie papugą.

No chyba, że chcesz przyćmić choinkę… 🙂

  1. Wciąż smart, ale i casual

Elegancja poziom niżej. Koszula, sportowa marynarka bądź rozpinany sweter, a do tego mniej formalne spodnie. Proponujemy chinosy, jednak sprawdzą się nawet jeansy w ciemniejszym kolorze.

  1. Świąteczny luz

Koszula w zestawie ze swetrem z zimowym motywem. Czerwony pulower w norweski wzór w połączeniu z granatowymi spodniami sprawdzi się idealnie podczas mniej zobowiązującego rodzinnego spotkania.

Jak widzisz, nawet w opcji najmniej oficjalnej nie proponujemy bluzy z kapturem. Pamiętaj, że w Święta, powinieneś wyglądać raczej klasycznie, a co najważniejsze, estetycznie. Nie znaczy to jednak nudno i sztywno.

Ok, tyle teorii.
Czas na praktykę.

Nasz świąteczny zestaw zobaczysz w poprzednim wpisie, czyli: W co się ubrać w wigilię i Święta Bożego Narodzenia?

 
zobacz w sklepie


Sklep OZONEE
 

Dołącz do dyskusji 2 komentarze

Odpowiedz