fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Marzy Ci się długi weekend bez tłumów? Nie załamuj rąk – to jest możliwe! Wystarczy, że za swój cel obierzesz jeden ze wciąż mniej popularnych kierunków. Zobacz, gdzie jechać na majówkę, by odpocząć od zgiełku turystów.

wyprzedaż do 70%

Gdzie lepiej nie jechać na majówkę?

Majówka to okres, gdy każdy chce wykorzystać wolne dni i wyjechać gdzieś na krótki wypoczynek. Modne turystyczne ośrodki przeżywają wtedy prawdziwe oblężenie, a to, co miało być wymarzoną ucieczką od pracy i obowiązków, szybko przeradza się w istny koszmar.

Na majowy weekend lepiej nie obierać popularnych kierunków, takich jak: Zakopane, Praga, Lwów, Wilno czy Budapeszt. Co ciekawe, tłumy mogą zaskoczyć nas także w miejscach uchodzących za dzikie i raczej niezbyt tłumne, jak na przykład w Bieszczadach. Miłośnicy tych gór już od dawna narzekają na tabuny turystów.

Majówka 2019 bez tłumów – dokąd jechać?

Na szczęście w Polsce wciąż są miejsca, w których można wypocząć z dala od zgiełku. Oto 5 rzadko odwiedzanych miejsc, idealnych na majówkę.

1. Roztocze

Roztocze to wciąż mało odkryty, ale wiele oferujący region. Odnajdą się tam przede wszystkim miłośnicy dzikiej przyrody, bo kraina ta słynie zwłaszcza z malowniczych widoków, wąwozów, lasów i rozległych szklaków turystycznych. Warto zobaczyć także Zwierzyniec z kościołem na wodzie, odwiedzić Szczebrzeszyn oraz Rezerwat Nad Tanwią.

Kościół na Wodzie

2. Góry Słonne i Pogórze Przemyskie

Tych, których zmęczyła już popularność Bieszczad, odsyłamy na Pogórze Przemyskie. Ciągną się tam jedne z najdzikszych polskich gór, a liczne wzgórza w niczym nie ustępują bieszczadzkim połoninom. Amatorzy wędrówek na pewno znajdą coś dla siebie. Warto zahaczyć także o Połoniki Pacławskie i Arłamowskie oraz Kalwarię Pacławską.

3. Pojezierze Drawskie

Kolejnym ciekawym, acz rzadko wybieranym celem podróży, jest Pojezierze Drawskie. To prawdziwy raj dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas, bo pełno tam tras rowerowych, pieszych i konnych. Okolica spodoba się także amatorom sportów wodnych – jedną z największych atrakcji jest spływ kajakowy rzeką Drawą.

Jezioro Komorze

4. Południowe Podlasie i Dolina Bugu

Ten region oferuje wszystko, co można sobie wymarzyć – dziką przyrodę, ciekawe zabytki i inspirującą mieszankę kultur. To miejsce, w którym z całą pewnością można odetchnąć pełną piersią i naładować baterie. Krainę tę warto przemierzyć, na przykład kajakami, z nurtem Bugu. Na trasie napotkamy miasta na styku wielu kultur, czyli Włodawę, Jabłeczną i Kodeń oraz tatarskie Mizary w Zastawku i Studziance.

Rzeka Bug

5. Góry Sowie

To owiane tajemnicy pasmo gór w Sudetach Środkowych, zachwycające pięknymi krajobrazami i nieprzebytymi borami. Amatorzy historii powinni odwiedzić słynny kompleks Riese, czyli sieć tuneli wydrążonych przez III Rzeszę podczas II wojny światowej. Do tej pory niewiele o nich wiadomo, co tylko pobudza fantazję fanów teorii spiskowych.

Sprawdź, czego lepiej NIE zabierać ze sobą na wakacje za granicą i zobacz, jak spakować się do walizki podróżnej, by zmieścić jak najwięcej.


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz