fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Jak odnaleźć własny styl i w końcu poczuć się dobrze we własnej skórze? Jeśli też szukasz odpowiedzi na to pytanie, to dobrze trafiłeś. Przygotowaliśmy krótki przewodnik, który ułatwi Ci zdefiniowanie własnego stylu modowego.

Odnalezienie własnego, unikatowego stylu nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Jednak warto się o to postarać, bo sposób ubioru może mieć ogromny wpływ na Twój wizerunek. Mając swój własny styl, podkreślisz swoją osobowość, poczujesz się pewniej w wielu sytuacjach, a co więcej – nie będziesz miał problemu ze stworzeniem idealnego zestawu na każdą okazję. Jak więc się do tego zabrać?

wyprzedaż do 70%

Jak określić własny styl?

Aby określić swój styl, musisz przede wszystkim odpowiedzieć sobie na 4 bardzo, ale to bardzo ważne pytania. 😉

1. Typ sylwetki, czyli jaki rozmiar nosisz?

Bez tej podstawowej wiedzy daleko nie zajdziesz. Niezależnie od tego, jaki styl ubierania wybierzesz, odzież powinna pasować do kształtu Twojej sylwetki. Niestety większość mężczyzn w Polsce wciąż niewiele sobie z tego robi. Warto wiedzieć, że dzisiejsza moda męska lubi mniejsze rozmiary, idealnie podkreślające sylwetkę. Nie bój się zatem dopasowanych fasonów spodni i marynarek, bo dobrane odpowiednio do Twojej figury dodadzą Ci klasy i ujmą kilogramów.

new-coll-pan

2. W jakich ubraniach czujesz się najlepiej?

Odpowiedź na to pytanie to pierwszy krok do określenia własnego stylu. To, jakie ubrania nosisz najchętniej i w których czujesz się najlepiej, mówi dużo o tym, jaki styl modowy byłby dla Ciebie najlepszy. W końcu powinien on odzwierciedlać to, kim naprawdę jesteś, jakie masz upodobania i jaki tryb życia powadzisz. Jeśli masz wątpliwości, trzymaj się podstawowego podziału na styl codzienny (casual), półelegancki (smart casual) i elegancki. Zastanów się, który z nich jest Ci najbliższy i buduj swoją garderobę na jego podstawie.

modny chłopak

3. Jakie ubrania najchętniej kupujesz?

Definiując własny styl, zastanów się także, jakie ubrania najchętniej kupujesz, a w jakich faktycznie chodzisz. Jeśli kupujesz tylko te rzeczy, które potem rzeczywiście zakładasz, to jesteś na dobrej drodze. Jeżeli jednak wydajesz majątek na modne ubrania, które zalegają w szafie miesiącami, to coś tu jest nie tak. Podczas zakupów warto myśleć zestawami, to znaczy zastanowić się, do czego dana rzecz będzie pasowała i jak zestawić ją z tym, co już masz. Dzięki temu Twój styl będzie bardziej spójny i dopracowany.

Para podczas zakupów

Co Cię inspiruje?

W drodze odkrywania swojego stylu pomocne są odpowiednie wzorce i inspiracje. Tworząc bazę zdjęć wybranych stylizacji, łatwiej będzie Ci określić, jaki styl ubierania najbardziej Ci się podoba. Inspiracji możesz szukać na Instagramie, Pintereście i… naszym blogu! 😉

Sprawdź też, czy modni ludzie zawsze ubierają się na czarno.


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz