fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

biala-koszula-szare-jeansy-czarna-marynarka
Rafał Maślak w czarnej marynarce na dwa guziki, białej koszuli, szarych jeansach i półbutach ze sklepu Ozonee

Jak zapinać marynarkę? To proste: najpierw jeden guzik, potem drugi… Nie tak szybko!!

Dziś, opowiemy nieco o marynarce zapinanej na dwa guziki. Jest to lubiany przez wielu mężczyzn element garderoby, równie często spotykany w stylizacjach casualowych, smart casualowych, a także preppy. Można łączyć ją zarówno z formalną koszulą, jak i koszulką polo, a nawet – z kolorowym T-shirtem. Do tego jeansy lub chinosy. Smacznie i efektownie.

No tak, niby większość z nas ma takie ubranie w swojej szafie, ale właściwie kto zastanawia się nad tym, jak ją zapiąć? Który guzik i kiedy zapinamy? Wspaniale byłoby, gdyby obowiązywała złota zasada: “I usually button the buttons when I put on the jacket and unbutton them when I take it off”. Niestety, nie jest to aż tak oczywiste…

W marynarkach na dwa guziki, kiedy znajdujemy się w pozycji stojącej, powinniśmy zapiąć tylko pierwszy, górny guzik. Nigdy, przenigdy nie zapinamy dolnego guzika! Z kolei, siedząc przy stole (zresztą, siedząc gdziekolwiek) guziki odpinamy, ponieważ zniekształca to optycznie sylwetkę, zmienia proporcje i zmniejsza nasz komfort.

Wyjątkiem od tej reguły mogą być zdjęcia sesyjne, ale czy wielu z nas może się pochwalić takimi sukcesami? 🙂


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz