fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Maseczka węglowa – męski sposób na oczyszczenie twarzy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszelkiego rodzaju zabiegi pielęgnacyjne twarzy i ciała były dotychczas przeznaczane dla kobiet. Ostatnimi czasy jednak również mężczyźni zaczynają sięgać po kosmetyki. Wyjątkową popularnością cieszy się maseczka węglowa, czyli prosty sposób na oczyszczenie twarzy.

Oczyszczanie twarzy za pomocą maseczki węglowej – jak to działa?

Przyczyną, dzięki której Twoja twarz pozbywa się wszelkich toksyn po zastosowaniu maseczki, jest magiczny wręcz węgiel aktywny. Ma on właściwości bakteriobójcze, pozbywa się też nadmiaru sebum, które jest zmorą sporej liczby facetów, zwłaszcza w okresie dojrzewania. Oprócz tego węgiel wyrównuje również koloryt skóry i oczyszcza pory. Stosowany jest nie tylko w maseczkach – w wielu sklepach można znaleźć np. mydła węglowe do codziennego stosowania.
Samą maseczkę do twarzy rozprowadza się za to równomiernie na skórze i trzyma przez 10 minut, a następnie spłukuje letnią wodą. Taki zabieg powinniśmy wykonywać raz w tygodniu, by nasza twarz pozostała oczyszczona.

Maseczka węglowa DIY

Aby samemu wykonać maseczkę węglową, musisz się zaopatrzyć w kilka (najlepiej 3) pastylki węgla aktywnego. Zmieszaj je z wodą tak, by powstała niezbyt lejąca się konsystencja. Tak przygotowaną czarną maź nałóż na twarz i poczekaj na efekty. Niestety, by dowiedzieć się jakie proporcje maseczki są dla Ciebie najodpowiedniejsze, musisz uzbroić się w cierpliwość i zastosować metodę prób i błędów. Skóra każdego reaguje inaczej, więc jednej osobie dana ilość wody zmieszanej z węglem może odpowiadać, a inna może potrzebować innych proporcji, by uzyskać zamierzony efekt.

Gotowe maseczki węglowe

Oprócz maseczki przygotowanej w domowym zaciszu możesz też pójść na łatwiznę i wybrać się do najbliższej drogerii po gotowy preparat. Tego typu maseczki to zazwyczaj te z rodzaju peel-off, czyli zdejmowanych z twarzy po zastygnięciu. Plusem jest fakt, że tego typu maseczki kosztują zazwyczaj niewiele –od kilku do kilkunastu złotych.
Więcej o dbaniu o wygląd znajdziesz w naszym artykule o wyznacznikach atrakcyjności wśród mężczyzn.


Sklep OZONEE
 

Dołącz do dyskusji 4 komentarze

Odpowiedz