fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

masz-balagan-w-pokoju-ozonee

Inteligentny facet to taki, który bałagani, nie marnuje nocy na sen i klnie jak szewc. Jeśli spełniasz wszystkie kryteria, to znak, że Twoje IQ jest bardzo wysokie. Chcesz poznać szczegóły Einsteinie?

Jak się okazuje, nie tylko testy IQ potrafią udowodnić Twoją inteligencję. Amerykańscy naukowcy (a któż inny, jak nie oni?!) dokonali przełomowego odkrycia, dzięki któremu do oceny walorów umysłowych wystarczy obserwacja zachowania delikwenta. Podobno istnieje kilka typów działań, po których można rozpoznać osobę wyjątkowo inteligentną. Uwaga! – bynajmniej nie są to godziny spędzane w bibliotece w dziale książek o fizyce kwantowej czy posiadanie w liście ulubionych lektur podręcznika do matmy. Co zatem świadczy o Twoich zwiększonych szansach na Nagrodę Nobla?

[su_spacer size=”10″]

  1. wyprzedaż do 70%

    Uwielbiasz przeklinać

Twoja mama/dziewczyna ma już dość upominania Cię, byś co drugiego zdania nie wzbogacał słowem na „K”? Badania opublikowane w Language SciencesJournal wskazują, że osoby, które namiętnie przeklinają, posiadają znacznie bogatsze słownictwo i umiejętności językowe od tych, dla których „psia kostka” to szczyt wulgarności.

[su_spacer size=”10″]

  1. Bałagan to Twój żywioł

Każdy, kto wchodzi do Twojego pokoju łapie się za głowę? Dla innych pobojowisko – dla Ciebie kontrolowany chaos. Jeśli pomimo osaczającego Cię bałaganu, dajesz sobie radę i takie środowisko jest dla Ciebie wymarzonym otoczeniem, brawo Ty! Badania udowodniły, że osoby przebywające w bałaganie myślą znacznie bardziej kreatywnie od pedantów.

  1. Nie wylewasz za kołnierz

Twoje piątkowe imprezy kończą się w niedzielę po południu? Jeśli lubisz sobie chlapnąć, może to znaczyć, że jesteś wyjątkowo inteligentny (lub uzależniony, więc radzimy uważać!). Jak twierdzą naukowcy, osoby, które w dzieciństwie i młodości odznaczały się nieprzeciętną inteligencją, w późniejszym życiu miały wyższą tendencję do picia alkoholu. Dlaczego się tak dzieje? Póki co nie wiadomo. Bez względu na to, proponujemy wzniesienie toastu za wysokie IQ.

[su_spacer size=”10″]

  1. Mówisz sam do siebie

Kiedy byłeś dzieckiem, za rozmowy ze sobą pewnie obrywałeś. I nie mowa tu o zbyt surowych rodzicach, ale o kolegach. Dzieciaki gadające same do siebie nie miały łatwo i czasem kończyły w otoczeniu zmyślonych przyjaciół zamiast rzeczywistych ziomków ze szkolnej ławki. Jak udowodnili naukowcy, mówienie do siebie nie jest niczym, czego można by się wstydzić. Podobno wspomaga mózg, dzięki czemu organ pracuje znacznie efektywniej. No i miło czasem pogadać z naprawdę inteligentną osobą, no nie?

[su_spacer size=”10″]

  1. Dźwięk żucia doprowadza Cię do szewskiej pasji

Kiedy słyszysz, jak osoba siedząca obok Ciebie głośno przeżuwa, od środka się rozpadasz? Głowa do góry, nie Ty jedyny! Podobno 20% populacji cierpi na mizofonię, czyli nowe zaburzenie psychiczne (bez obaw, to tylko źle brzmi!). Nadwrażliwość na dźwięk znacznie częściej przytrafia się wielkim i kreatywnym myślicielom, więc nie jest tak źle, jak mogłoby się wydawać.

[su_spacer size=”10″]

  1. Nie śpisz do późna

Jeśli przywykłeś do zarwanych nocy, to znak, że cierpisz na bezsenność albo odznaczasz się wysoką inteligencją. Badania przeprowadzone na tysiącu amerykańskich nastolatków udowodniły, że ci z nich, którzy zamiast spać, do późnych godzin nocnych zajmowali się innymi czynnościami, znacznie lepiej radzili sobie w testach na inteligencję. Pamiętaj o tym, kiedy znowu ktoś Cię zapyta, czemu oglądasz kolejny odcinek serialu, zamiast kłaść się spać.

 


 

Odpowiedz