fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Jak dbać o zarost, kiedy nie można iść do barbera? Jeśli Twoja broda zaczyna wołać o pomoc, w dobie kwarantanny musisz wziąć sprawy w swoje ręce! Na szczęście domowa pielęgnacja zarostu nie jest tak skomplikowana, jak mogłoby się wydawać. Cały sekret tkwi w doborze właściwych akcesoriów do jej podcinania i modelowania. Zobacz, jakich narzędzi nie może zabraknąć w Twojej łazience!

wyprzedaż do 70%

Dbanie o zarost – niezbędne akcesoria

Jeśli myślałeś, że trymer, golarka i maszynka do włosów są tym samym urządzeniem, to nadeszła pora, by zmierzyć się z bolesną prawdą. Bo choć wszystkich tych akcesoriów używa się do skracania włosów i zarostu, to jest między nimi kilka zasadniczych różnic. Każde z nich ma trochę inne zastosowanie, a dobiera się je w zależności od długości zarostu, tego, jak bardzo chcesz go przyciąć albo od efektu, jaki ostatecznie chciałbyś uzyskać. Które z nich powinno znaleźć się w Twojej łazience?

Jeśli golisz się przy samej skórze albo zależy Ci na uzyskaniu efektu kilkudniowego zarostu, sięgnij po golarkę, czyli elektryczną maszynkę do golenia. Dzięki niej skracanie brody jest szybkie, proste i komfortowe. Poza golarką znajdziesz w sklepach również maszynki do włosów. Te jednak służą głównie do ścinania włosów na głowie. Skracanie nimi brody nie da idealnych efektów, więc lepiej sięgnąć po bardziej wyspecjalizowany sprzęt. Może być nim, na przykład trymer, przeznaczony do skracania i modelowania brody. Do jakiego rodzaju zarostu jest on przeznaczony?

Dla kogo trymer do brody?

Trymer do brody to idealne rozwiązanie dla tych, którzy miewają problemy z utrzymaniem zarostu w ryzach. Jeśli zatem szukasz czegoś, czym lekko skrócisz i wystylizujesz dłuższą brodę oraz wąsy, to trymer będzie strzałem w dziesiątkę. Urządzenia tego typu mogą posiadać nawet kilkanaście poziomów regulacji długości cięcia, co pozwala na precyzyjne wymodelowanie nawet dłuższej i bujnej brody. Oczywiście używanie go wymaga pewnej wprawy, ale można się tego szybko nauczyć. Trymer przypomina zwykłą maszynkę do włosów, ale jest nieco mniejszy, a jego ostrza ustawione są bliżej siebie. Dzięki temu trymer dokładnie stylizuje zarost, nadaje mu odpowiedni kształt i nie podrażnia przy tym skóry twarzy. Urządzenie to nie służy do całkowitego usuwania zarostu, więc nie ogolisz się nim na gładko, ale trymer bez nakładki zgoli włosy niemal na zero.

trymowanie brody

Samodzielne strzyżenie – jak przystrzyc brodę trymerem?

Sposób skracania brody trymerem zależy w dużej mierze od tego, jaki kształt zamierzasz jej nadać. Warto jednak pamiętać o kilku uniwersalnych zasadach, które ułatwią Ci dbanie o brodę i sprawią, że Twój zarost zawsze będzie się świetnie prezentował. Od czego zacząć samodzielne strzyżenie?

  1. Stylizację brody w domu rozpocznij od jej dokładnego umycia i osuszenia. Doskonale nadają się do tego specjalne szampony czy mydła do brody, które przy okazji nawilżą zarost i poprawią jego kondycję. Gdy broda jest już sucha, starannie wyczesz ją szczotką do zarostu. Najlepsze kartacze wykonane są z drewna i naturalnego włosia, a szczotkowanie nimi pozwala pozbyć się martwego naskórka i pobudza mieszki włosowe.
  2. Po wstępnej pielęgnacji możesz już zabrać się za strzyżenie. Jeśli nigdy wcześniej nie używałeś trymera, ustaw najwyższą pozycję ostrzy i skróć brodę o kilka milimetrów. Potem możesz stopniowo zmniejszać wysokość ostrzy, jeśli efekt nie będzie dla Ciebie zadowalający. Trymer przesuwaj od szyi do podbródka, a następnie od baków w dół.
  3. Następnie powinieneś wyrównać długość baków w stosunku do brody. Do tego użyj ostrzy o trochę niższej pozycji, a potem znów dokładnie przeczesz brodę szczotką. Aby nadać jej ostateczny kształt i wyznaczyć linie zarostu użyj nakładki precyzyjnej lub najniższego ustawienia ostrzy.

Stylizacja brody w domu: modelowanie

Równo przycięta broda to wizytówka każdego zadbanego faceta. Jednak na samym skróceniu zarostu rzecz się przecież nie kończy – po każdym strzyżeniu warto jeszcze raz wyszczotkować brodę i nałożyć na nią balsam albo specjalny olejek. Każdy barber powie Ci, że odrobina kosmetyków jeszcze nikomu nie zaszkodziła, a wręcz przeciwnie! Właściwie dobrany olejek może nabłyszczyć brodę, nadać jej odpowiedni kształt i zabezpieczyć włos podczas modelowania. Z kolei wosk do wąsów pozwoli na ich dowolną, nawet bardzo fantazyjną stylizację i ułoży je w taki sposób, by nie przeszkadzały podczas jedzenia czy mówienia.

Bujna broda à la drwal to nie do końca Twój styl? Jeśli wolisz golić się na gładko, koniecznie poznaj nasze 4 sprawdzone sposoby na podrażnienia po goleniu!


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz