fbpx

Męska koszula: wpuszczać w spodnie czy nie?

ozonee koszula

Ostatnio kumpel zadał mi pytanie: czy wpuszczać koszulę do spodni, czy też nie. Dla niego – i nie tylko – postaram się odpowiedzieć. Uwzględnię zarówno sztywne reguły dress code’u, jak i te mniej sztywne, czyli casualu.

Noszenie koszuli w spodniach kojarzy Ci się ze stylówką stetryczałego dziadka albo stereotypowego geek’a, który nie wyściubia swojego nosa znad komputera czy książki? Wiedz, że są takie sytuacje, kiedy koszula wpuszczona w spodnie to reguła. Od każdej reguły są jednak wyjątki i właśnie dzisiaj o tym opowiem. Kiedy nosić koszulę w spodniach, a kiedy na wierzchu? Przekonaj się!

Koszula na swoim miejscu

Kiedy powinieneś wpuścić koszulę w spodnie? Istnieją dwie podstawowe zasady, których każdy stylowy facet powinien się trzymać.

  • Zadbaj o proporcje

Proporcje ciała są najważniejsze. W końcu po to się ubierasz, by dobrze wyglądać. Ciało – jak pewnie doskonale wiesz z lekcji biologii – dzieli się na nogi (sięgające pasa), tułów, szyję oraz głowę. Dobrze dobrany ubiór nie powinien nic w nich zmieniać. Wypuszczając koszulę ze spodni, możesz jednak zaburzyć swoje proporcje. Jeśli koszula jest długa, takim zabiegiem optycznie znacznie skrócisz sobie nogi. Ubierając więc koszulę, która sięga Ci ud, staraj się wpuszczać ją w spodnie.

  • Noś się schludnie

Równie ważne są odgórnie przyjęte normy. Tak się kiedyś przyjęło, że elementem formalnego stroju jest koszula włożona w spodnie. Na wszelkiego rodzaju oficjalnych przyjęciach czy biznesowych spotkaniach, które wymagają nieskazitelnego look’u, eleganckiej koszuli i garnituru, wymagane jest ścisłe trzymanie się zasad. Formalna koszula wypuszczona ze spodni, na dodatek w asyście marynarki, sprawi, że będziesz wyglądał niedbale, a to chyba nie jest Twoim zamierzeniem?

Pozwól sobie na odrobinę luzu, czyli koszula na wierzchu

Co innego, gdy stawiasz na casual. Ten oczywiście rządzi się swoimi, znacznie bardziej liberalnymi prawami. Każda nieoficjalna okazja to czas na koszulę wypuszczoną ze spodni. Codzienne koszule z jeansu, lekkiej bawełny i lnu, we wzory czy wzbogacone dodatkowymi detalami, to coś, co trzeba nosić na luzie. Nie ma co w tym przypadku silić się na zbyteczną elegancję i wpuszczać tego typu koszuli do spodni. No chyba, że chcesz wyglądać jak parodia wspomnianego wyżej geek’a… 🙂

[su_spacer size=”20″]

Przy okazji odsyłam do poradnika, który pomoże Ci odróżnić koszulę codzienną od formalnej. Jeśli jeszcze nie jesteś pewien, jaką koszulę powinieneś nosić w, a którą na spodniach, szybko to sprawdź!

zobacz w sklepie

Sklep OZONEE
 

Zostaw odpowiedź