fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Leo Messi jest drugim najlepiej opłacanym piłkarzem na świecie. Nie dziwi więc, że w swoim garażu trzyma same luksusowe samochody. Zawodnik FC Barcelony znany jest z zamiłowania do szybkich aut, a dzięki swoim bajońskim wynagrodzeniom może sobie na nie pozwolić. Na jakie samochody Messi wydaje swoje miliony? Oto jego kolekcja.

wyprzedaż do 70%

Maserati GranTurismo – ulubiony samochód Leo Messi

W kolekcji samochodów Lionela Messi znajdują się jedne z najszybszych i najdroższych modeli. Ich całkowitą wartość szacuje się na ponad 280 mln dolarów. Pośród aut piłkarza wyróżnia się zwłaszcza białe Maserati Gran Turismo z 2012 roku. Pod jego maską pracuje silnik V8 o pojemności 4,7 l i mocy 450 KM. To sportowe cacko rozpędza się do 100 km/h w zaledwie 4,5 sekundy, a jego maksymalna prędkość wynosi 300 km/h.

Maserati GranTurismo

Ferrari F430 Spider w specjalnej wersji

Podobnie jak wiele innych gwiazd światowej ligi Leo Messi znany jest z pewnej słabości do Ferrari. Obecnie w jego posiadaniu znajduje się ekskluzywne Ferrari F430 w wersji Spider. Model Messiego został odpowiednio spersonalizowany. Piłkarz zażyczył sobie między innymi przemalowanie auta na specjalny szary kolor, co zwiększyło jego cenę o dodatkowe ćwierć miliona dolarów. Ferrari rozpędza się do 100 km/h w 4 sekundy, a jego maksymalna prędkość to 315 km/h.

Audi R8 V10 i R8 Spyder, czyli Messi i jego samochody

Jednym z najnowszych nabytków sportowca jest niebieskie Audi A8 V10. Auto pojawiło się na rynku dopiero w 2016 roku. Pod maską ma aż 550 koni mechanicznych, a do 100 k/h rozpędza się w niecałe 4 sekundy. Cenę nowej zabawki Messiego szacuje się na około 200 tysięcy dolarów.

Jej zmodyfikowaną wersją jest Audi R8 Spyder. Model ten rozpędza się do 100km/h w zaledwie 3,3 sekundy, a jego maksymalna prędkość wynosi prawie 300 km/h.

Audi R8 V10

Mercedes SLS – nowy samochód Messiego

Kolekcja samochodów Leo poszerzyła się ostatnio o model Mercedesa SLS, czyli Super Light Sport. Posiada on aluminiowy szkielet karoserii, silnik V8 o pojemności 6,3 litra, 571 koni mechanicznych oraz przyspieszenie do 100 km/h w zaledwie 3,8 sekundy. Maksymalna prędkość to 317 km/h.

Mercedes SLS

Interesuje cię styl gwiazd piłki nożnej? Zobacz, jak ubiera się Mesut Ozil


Sklep OZONEE
 

Dołącz do dyskusji Jeden komentarz

Odpowiedz