fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Mogłoby się wydawać, że kanony mody nie odgrywają szczególnej roli w grach komputerowych. Tymczasem twórcy niektórych gier przywiązują wielką wagę do tego, co noszą ich bohaterowie, kreując tym samym prawdziwe, choć wirtualne ikony stylu. Sprawdźmy, które gry mają najlepiej ubranych bohaterów.

wyprzedaż do 70%

Mafia, czyli klasyczna moda męska

Mafia to seria gier gangsterskich, których bohaterowie ubrani są zgodnie z kanonami obowiązującymi w pierwszej połowie XX wieku. Akcja pierwszej części rozgrywa się w Chicago lat 30. Postaci noszą, więc eleganckie garnitury, białe koszule i krawaty albo stroje mniej formalne, czyli jeansy, skórzane kurtki i kaszkiety. Prawdziwą ikoną stylu jest jednak bohater drugiej części, niejaki Vito Scaletti. Gracz może spersonalizować jego wygląd, wybierając ubrania, w których chciałby go widzieć.

Max Payne – moda w grach komputerowych

Max Payne to gliniarz, który na własną rękę wymierza sprawiedliwość. Nie przebiera w środkach, łamie wszelkie konwenanse i prawne procedury. Bohater zapada w pamięć również ze względu na swój nonszalancki styl. W pierwszej części gry nosi ciemny, skórzany płaszcz, do tego jasny T-shirt, kolorowe koszule i spodnie w kant. Wszystko to wygląda trochę niechlujnie, ale zdecydowanie podkreśla charakter postaci. W drugiej odsłonie gry spotykamy Max odzianego bardziej elegancko. Bohater nosi garnitury, klasyczne białe koszule i szerokie krawaty. Jednak prawdziwa metamorfoza zachodzi w części ostatniej. Max występuje tam już nie w garniturach, a w hawajskich koszulach w papugi, kontrastujących z bliznami na jego twarzy. Wygląda stylowo, ale nie traci dawnej charyzmy i wizerunku zabijaki.

L.A. Noire – modny detektyw w roli głównej

Główny bohater gry L.A. Noire – Cole Pheleps to detektyw pracujący dla policji w Los Angeles, a przy okazji urodzona ikona stylu. Protagonista nosi dobrze skrojone tweedowe marynarki, trzyczęściowe garnitury, wypolerowane buty oksfordki i kapelusz. Uwagę zwracają także dodające mu klasy poszetki.

Gdy na ekranie dzieje się tak wiele, trudno zwracać uwagę na niuanse stroju bohatera. Trzeba jednak przyznać, że twórcy gier coraz częściej kreują postacie charakterystyczne, wyraziste i stylowo ubrane. Kto wie, może teraz to oni będą będą wyznaczać nowe trendy. O roli, jaką pełnią gry komputerowe dla graczy dowiesz się z naszego poprzedniego artykułu o fenomenie cosplay’u.

*Fotografia ilustrująca wpis: Joshua Livingston, CC BY 2.0: https://www.flickr.com/photos/xavierwilkinson/7314621132/in/photostream/


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz