fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Jeśli miałeś nadzieję, że moda z początku lat 2000. już nigdy nie powróci, to chyba mamy dla Ciebie złe wiadomości. Moda jest jak bumerang i wszystko wskazuje na to, że zapomniane trendy z tamtych lat mogą powrócić już niebawem. Czego możemy się spodziewać po modzie męskiej nawiązującej klimatem do lat 2000.?

Popularne nawiązania do mody z lat 80. i 90. skutecznie uśpiły naszą czujność. Tymczasem po cichu i niepostrzeżenie do naszych szaf zaczęły wkradać się też ubrania rodem z lat 2000. Jak do tego doszło? W zasadzie trudno się dziwić, w końcu upłynęło już prawie 20 lat, a moda ma to do siebie, że lubi zataczać koło. Kolekcje projektantów nie pozostawiają nam żadnych złudzeń – moda sprzed blisko dwóch dekad powraca.

wyprzedaż do 70%

Moda męska po roku 2000

Moda męska z lat 2000 większości z nas kojarzy się z tandetą i kiczem. I rzeczywiście różnie to bywało, ale czy warto całkiem spisywać na straty te trendy? W końcu początek XXI wieku w modzie był także okresem oryginalności i poszukiwania własnego stylu. Każdy chciał wyglądać wtedy wyjątkowo i odróżniać się od innych.

Największy wpływ na modę męską w tym okresie miała muzyka hip-hopowa, która również w naszych kraju stawała się coraz popularniejsza. Z kolei starsi mężczyźni w końcu zrezygnowali z obszernych garniturów na rzecz ubrań w fasonie slim-fit. Co jeszcze wtedy noszono i które trendy z lat 2000 mają szansę powrócić?

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Since When (@sincewhenco)

 

 

 

 

 

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Post udostępniony przez M U R R P H Y 🤑 C O O P E R 🇨🇦 (@murphycooper)

Zobacz, jakie trendy w modzie męskiej powracają jak bumerang.

Moda męska 2000 – co już wróciło?

Jednym z przejawów powracających trendów z lat 2000 jest obecny wszędzie jeans. Materiał ten królował podczas ostatnich Fashion Week’ów na wybiegach największych domów mody. Jeansowe spodnie, shorty, kurtki i koszule – wszystko to wraca ze zdwojoną siłą.

 

 

 

 

 

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Post udostępniony przez TOM FOX (@tomfoxstyle)

Najmodniejsze w tym sezonie są zwłaszcza spodnie w fasonie dad jeans, czyli o klasycznie prostych nogawkach. W tegorocznych trendach utrzymują się także dziury i przetarcia. Brzmi to dosyć niewinnie, w końcu jakby nie patrzeć jeans zawsze jest w modzie. Problem w tym, by nie przesadzić. Ten, kto kojarzy jeszcze pamiętaną stylówkę Britney Spears i Justina Timberlake’a z 2001 roku z pewnością wie, o co nam chodzi.

Czego jeszcze można się spodziewać?

Jeśli często bywasz na zakupach, z pewnością zauważyłeś już, że coś dziwnego dzieje się z fasonami spodni. Zwężane nogawki wciąż są w modzie, ale wszędzie pojawiają się też spodnie dużo szersze. Niektórzy blogerzy wieszczą, że zmierzamy w stronę dzwonów, ale mamy nadzieję, że to tylko czcze pogróżki.

Szansę na drugie życie otrzymały też spodnie w typie bojówek z wieloma kieszeniami. Ubrania w tym stylu pojawiły się już w kolekcjach Valentino i Marca Jacobsa. Luźne spodnie z kieszeniami nosiło się właśnie na początku lat 2000, teraz bojówki są dużo węższe, ale kolory pozostały te same – khaki i militarne moro.


 

Odpowiedz