fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Moda motocyklowa – skórzana kurtka motocyklowa

Fani motocykli tylko czekają, aż zima w końcu nas opuści, by móc z rykiem silnika wrócić na ulice. Dlatego z myślą o miłośnikach jednośladów przygotowaliśmy przegląd mody motocyklowej. Jak styl ten zmieniał się na przestrzeni lat?

Odzież motocyklowa  – początki

Moda motocyklowa zaczęła się na dobre pojawiać gdzieś w latach 20. XX wieku, wraz z pierwszymi wyścigami motocyklowymi. Uczestnicy takich rozgrywek często zakładali na siebie sweter z nadrukiem klubu, do którego należeli, aby z dumą go reprezentować. Sweter stał się ikoną i choć teraz zdecydowanie modny nie jest, to ma swoich fanów wśród nostalgicznych motocyklistów.

Kurtka motocyklowa, czyli rebelia w modzie

Pierwsza kurtka motocyklowa pojawiła się pod koniec lat 20. i nikt nie spodziewał się, że stanie się znakiem rozpoznawczym subkultury. Wszystko za sprawą niejakiego Irvinga Shotta, nowojorczyka, który pewnego dnia postanowił rozpocząć produkcję odzieży. Charakterystycznym elementem stworzonej przez niego kurtki był zamek błyskawiczny.

Kurtki motocyklowe weszły do popkultury głównie za sprawą filmu Dziki z lat 50. W takiej właśnie kurtce wystąpił tam Marlon Brando – od tamtej pory stała się ona swego rodzaju symbolem amerykańskiego bad boya. Co ważne, kurtka motocyklowa przeżyła próbę czasu i można ją obecnie znaleźć w mnóstwie sieciówek.

Dzisiejsza moda motocyklowa, czyli skóra i biker pants

Współcześnie moda, która kiedyś należała tylko do motocyklistów, przebiła się do mainstreamu. W dzisiejszą odzież motocyklową wdarł się kolor, często bardzo wyrazisty. Popularna jest również skóra (nawet ta ekologiczna), która stanowi stały element w historii mody fanów jednośladów.

Powodzeniem cieszą się też spodnie biker, czyli takie, których znakiem rozpoznawczym są charakterystyczne przeszycia. Warto wiedzieć, że styl motocyklowy doskonale pasuje do casualu, przy którym posiadanie własnego Harleya wcale nie jest wymagane :).

zobacz w sklepie


Sklep OZONEE
 

Dołącz do dyskusji Jeden komentarz

  • koziol pisze:

    Super wpis. Aż trudno uwierzyć, że kiedyś za ochronę służyły swetry, ale z drugiej strony prędkości pewnie były wtedy małe 😀

     

Odpowiedz