fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Interesujesz się modą? Projektujesz własne ubrania albo lubisz dobierać stylizacje? Branża modowa to niełatwy kawałek chleba, ale prawdziwa pasja i umiejętności zawsze są w cenie. Zobacz, w jakiej działce możesz zrobić karierę i od czego zacząć tę przygodę.

wyprzedaż do 70%

Kariera w modzie – jak zostać blogerem?

Niestety w nieubłaganym świecie blogosfery trudno się przebić. Chyba że masz na siebie konkretny pomysł i potrafisz go sprzedać. Od czego zacząć przygodę z blogowaniem? Przede wszystkim od założenia bloga lub vloga o ciekawej, chwytliwej nazwie. Niech nawiązuje do Twojej niszy, stylu lub osobowości. Musisz stworzyć spójną wizję tego, co chcesz przekazać, tak aby czytelnicy do Ciebie wracali. Podstawą do budowania wizerunku powinny być także media społecznościowe: Instagram, Facebook, Snapchat.  Kolejny krok – garderoba. Bez inwestycji w nowe ubrania i dodatki się nie obejdzie. Zanim nawiążesz opłacalne współprace musisz sam zadbać o materiały do swoich stylizacji. Mamy nazwę, mamy media, teraz nie pozostaje Ci nic innego jak tworzenie treści, filmików, postów i budowanie zaangażowania oraz zasięgów.

MODOWY TIP: Ubrania, które kupujesz okazyjnie na sesję zdjęciową możesz potem zawsze zwrócić do sklepu. Pamiętaj, żeby nie usuwać metek, a na podeszwę od butów nakleić taśmę ochronną.

Wizerunek to podstawa

Będąc blogerem musisz mieć swój własny styl. Znajdź coś, co będzie pasowało do Twojej osobowości, a jednocześnie wyróżni Cie spośród morza konkurencji. Buduj swój wizerunek konsekwentnie i systematycznie dodawaj nowe zdjęcia na bloga. Twórz wokół nich ciekawe historie, okraszaj każdą stylizację komentarzem, stań się specjalistą w swojej dziedzinie. Przekazuj treści ciekawe dla odbiorców, a z czasem zacznie ich przybywać. Promuj się w mediach społecznościowych, na grupach dla blogerów, na Pintereście, Lookbook’u, Facebooku i Instagramie. Jeśli będziesz widoczny, a Twój blog zyska grono stałych czytelników, w końcu pojawią się pierwsze oferty współpracy.

Przystojny bloger na ulicy

Jak zostać projektantem?

Droga wiodąca do kariery projektanta jest kręta i wyboista. Wymaga wielu wyrzeczeń, ciężkiej pracy i konsekwencji. Od czego zacząć? Najlepiej od nauki. Projektowania i szycia możesz uczyć się na wydziale ASP Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi. Więcej możliwości jest za granicą. Fashion Academy Milan czy Isntitutio di Moda Burgo oferują zarówno wakacyjne kursy dla studentów z Europy, jak i kompletne studia z projektowania ubrań. Bez tych podstaw nie ma sensu myśleć o jakiejkolwiek karierze – chyba, że jesteś bardzo, bardzo zdolnym samoukiem. Bierz udział w konkursach dla młodych projektantów, konkuruj z innymi i stale doskonal swój warsztat. Już samo uczestnictwo w takich wydarzeniach może otworzyć przed Tobą wiele drzwi, a zdobycie nagrody to najlepszy start do kariery.

W naszym poprzednim artykule dowiesz się, jak zostać modelem.


 

Odpowiedz