fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Niszowy niegdyś streetwear jest obecnie jednym z najważniejszych stylów ubierania się, który całkowicie zdominował świat mody. Zobacz, kto wyznacza nowe trendy i których projektantów mody ulicznej po prostu trzeba znać!

wyprzedaż do 70%

5 najważniejszych projektantów mody ulicznej

Kto dzisiaj nie wie, czym jest streetwear? Motywy nawiązujące do subkultur lub konkretnego stylu życia są dziś obecne dosłownie wszędzie, począwszy od sieciówek po wybiegi największych projektantów. Kto kreuje te trendy? Oto 5 najważniejszych projektantów streetwear’u.

1. Kanye West – od rapera do projektanta

Niektórym to nazwisko kojarzy się tylko z muzyką. Tymczasem Kanye West zawojował również świat mody i to z dużym sukcesem. Do tej pory udało mu się stworzyć swój własny brand odzieżowy – Yezzy, współpracować z marką Adidas, Nike, a nawet z domem mody Louis Vuitton. Owocem tej działalności były między innymi doskonale przyjęte kolekcje oraz kultowe już sneakers’y od Nike. Projekty Westa nosiły już znane modelki, takie jak Karlie Kloss czy Joan Smalls, a także zainspirowały kilka kampanii reklamowych. Ciekawe, czym jeszcze zaskoczy nas muzyk.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Hypebeast👟 (@hypebeast.de1)

2. Pharrell Wiliams i jego klub dla miliarderów

Śmiały krok w świecie mody postawił także inny znany muzyk zza oceanu – Pharrell Wiliams. Założony przez niego brand Bilionaire Boys Club zdobył już status prawdziwej legendy streetwear’u. Inspiracją dla muzyka są przede wszystkim kolorowe lata 90. oraz kosmos. W jego projektach pojawiają się motywy związane z niezbadanym dotąd wszechświatem, a ponoć udało mu się nawet pozyskać kilka materiałów od NASA. Marka Wiliamsa jest wesoła, kolorowa i energetyczna, jak sam muzyk.

 

 

 

 

 

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Post udostępniony przez BILLIONAIRE BOYS CLUB/ICECREAM (@bbcicecream)

 

 

 

 

 

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Post udostępniony przez BILLIONAIRE BOYS CLUB/ICECREAM (@bbcicecream)

3. Shawn Stüssy, czyli legenda streetwear’u

Stüssy uchodzi za prawdziwą legendę mody ulicznej. W modowych kręgach mówi się, że bez niego nigdy nie zaistniałyby takie marki jak Supreme, Vatements czy Off-White. Początki projektanta sięgają lat 80. XX wieku, kiedy to tworzył T-shirty z własnymi grafikami. Projekty szybko zyskały popularność, a dziś zyskały status kultowych. Marka Stüssy już to prawdziwe imperium streetwear’u, a charakterystyczne grafiki projektanta przyciągają fanów mody ulicznej z całego świata.

 

 

 

 

 

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Post udostępniony przez Stüssy (@stussy)

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Stüssy (@stussy)

4. Virgil Abloh, czyli Off-White

Off-White to jedna z tych marek, którym udało się wprowadzić streetwear do świata mody luksusowej. Jej twórcą jest Virgil Abloh, którego projekty cieszą się ogromną popularnością pośród znanych celebrytów i influencerów. Abloh znany jest także ze współpracy z domem mody Fendi, Louis Vuitton oraz Kanye Westem. Jego projekty pojawiają się na wybiegach paryskich tygodni mody, są wyraziste, odważne i na bakier z kanonami tradycyjnego designu. Choć marka Off-White obecna jest na rynku od dosyć niedawna, to już zdążyła zapracować sobie na miano kultowej.

 

 

 

 

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Post udostępniony przez @virgilabloh

 

 

 

 

 

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Post udostępniony przez @virgilabloh

A może Ty też chciałbyś zostać projektantem? Zobacz, od czego zacząć karierę w branży modowej. Jeśli mało Ci inspiracji, przeczytaj także o 4 największych projektantach mody


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz