fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Jeszcze nie tak dawno temu tatuaż był kojarzony z niższymi klasami społecznymi, często też z więzieniem. Dziś tatuaże robią sobie ludzie z najróżniejszych środowisk i stały się one wręcz elementem mody. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się aktualnym trendom w sztuce współczesnego tatuażu.

Tribal, czyli wzór „pierwotny”

Tribal to jedna z bardziej rozpoznawalnych form, tradycyjnie uważany za tatuaż męski. To abstrakcyjny wzory, stylizowane na te plemienne, znane z kultur pierwotnych. Według tradycji, za poszczególnymi liniami i wywinięciami tatuaża w tym typie stoi określona historia i zabarwienie kulturowe oraz religijne. Obecnie jednak, tribal zatracił na tym znaczeniu i stał się po prostu modną formą na wyrażenie siebie, choć już nie tak popularną jak jeszcze pare lat temu.

Tatuaże napisy – coraz mniej modne?

Do niedawna napisy były bardzo popularną formą tatuaży. Obecnie jednak zdają się one powoli wychodzić z mody, być może ze względu na swoją prostotę. Faktem jest też, że tatuażowe napisy to też ryzyko, gdyż błąd w nich będzie się rzucał w oczy i można łatwo stać się przykrym internetowym viralem.

Minimalistyczny tatuaż

Tatuaż minimalistyczny zyskuje sobie coraz więcej fanów i jest bardzo dobrą alternatywą dla tych, którym tatuażowe rękawy nie przypadły do gustu. Najczęściej tatuowane są niewielkie symbole, znaki czy litery. Mały tatuaż wydaje się być coraz bardziej lubiany i coraz więcej osób się na niego decyduje.

Watercolor, czyli hit wśród tatuaży

Watercolor to stosunkowo nowa, a przynajmniej dopiero ostatnio bardziej rozpoznawalna technika. Tatuaże nią wykonane wyglądają, jak namalowane akwarelami i wyróżniają się bardzo dużą gamą kolorów. Dzięki oryginalnemu wyglądowi i przyciągającemu wzrok wyglądowi, watercolor cieszy się coraz większym powodzeniem i wśród obecnych trendów tatuatorskich jest jedną z częściej wybieranych technik.
Chcesz dowiedzieć się więcej o sztuce tatuażu? Zachęcamy do lektury naszego przeglądu najsłynniejszych tatuaży i tatuatorów.


Sklep OZONEE
 

Dołącz do dyskusji 3 komentarze

 • Donia pisze:

  Nie wiem czy jest sens sugerować się modą. Co jakiś czas pojawiają sie pewne trendy w tatuażach, ale jednak to właścicielowi ma sie on podobać 😉 ja mam na łopatce pięknego wilczka wykonanego przez Huberta z Jah Love Tattoo Studio. Od zawsze podobał mi się motyw zwierzęcy i gdzieś w internecie wyszperałam wzór wilka- i tak sobie wymarzyłam tatuaż w tym klimacie 😉

   
  • OZONEE pisze:

   Jedni się sugerują, drudzy inspirują, a jeszcze inni traktują tatuaże bardzo osobiście. Wszystko zależy od podejścia. Ja też bardzo lubię motywy odwołujące się do natury. Zazdroszczę tego wilczka! 😉

    
   • julka068 pisze:

    Też mi się wilczek marzy, ogólnie lubię takie zwierzęce motywy. A tatuaż spod igły tatuażysty z Jah Love to moje marzenie, na które dopiero zbieram fundusze 😀 mam nadzieję, że niedługo będę mogła się tam zapisać 🙂

     

Odpowiedz