fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Jeśli kojarzysz postać Klocucha, to być może obiło Ci się o uszy, że już za dwa dni „Moje jest wygranko”, czyli wystawa o Klocuchu, zadebiutuje w Galerii Komputer… To nie żart – Klocuch wkracza na artystyczne salony! Czego możemy się spodziewać po wystawie, oraz gdzie i kiedy się odbędzie?

wyprzedaż do 70%

Kim jest Klocuch?

Klocuch zaczął nagrywać swoje filmy w 2010 roku i skupiał się głównie na recenzowaniu gier komputerowych, ale w jego portfolio znajdziemy także nieco bardziej ambitne produkcje, jak chociażby filmiki kabaretowe:

Klocuch ma dziecinny, lekko irytujący głos, mówi łamaną polszczyzną i nie zabiega przesadnie o poklask wśród swojej widowni, co jest dosyć rzadko spotykane na polskiej scenie YouTube’a. Klocuch często używa neologizmów i operuje klasycznym stereotypem gracza-nerda, który nie przepada za kobietami w grach i jedyne, co go interesuje w życiu, to gierki, zabijanki i strzelanki. Mogłoby się wydawać, że chłopak ma kilkanaście lat, bo na to wskazuje tembr jego głosu, słownictwo i wygląd filmików. Wraz z upływem lat widzowie zorientowali się, że mają do czynienia z przemyślaną kreacją artystyczną, a śledztwo pt.: „Kim jest Klocuch” trwa już od jakiegoś czasu (na razie bez efektów). Tożsamość Klocucha nadal pozostaje nieznana, ale to nie przeszkodziło w zorganizowaniu mu wystawy w świeżo otwartej Galerii Komputer.

„Moje jest wygranko” – gdzie i kiedy?

Wystawa Klocucha została przełożona. Miała odbyć się 1.09, natomiast organizatorzy (Piotr Policht i Bartosz Zakórski) zaczęli dostawać pogróżki. Postanowili przełożyć wystawę na 6.10.2018 (sobota) ze względów bezpieczeństwa. Nie zmieniło się jednak miejsce wydarzenia – ekspozycję będzie można podziwiać w Galerii Komputer w Warszawie. Ze względu na duże zainteresowanie wydarzeniem, organizatorzy prowadzą zapisy na wystawę. Prace Klocucha, jego nowy film „moje życie” i wiele innych dzieł youtubera będą wyświetlane przez dwa miesiące. Wernisaż wystawy odbędzie się dzień wcześniej, w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.

Czytaj także: jak ubierają się gamerzy?


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz