fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Umówiłeś się z dziewczyną, jednak przy bliższym kontakcie straciła w Twoich oczach – okazała się być wścibska i nachalna? Chcesz jak najszybciej zakończyć tę znajomość, ale ona nie daje za wygraną? Poznaj 5 rad, jak skutecznie poradzić sobie z tą niezręczną sytuacją i zażegnać „problem” raz na zawsze.

wyprzedaż do 70%

nachalna-dziewczynaNachalna kobieta: jak z nią zerwać?

Rozstania nigdy nie są przyjemnie, a gdy nachalna dziewczyna nie daje za wygraną, robi się jeszcze paskudniej. Jak wybrnąć z takiej sytuacji? Idziemy o zakład, że najchętniej zmieniłbyś nazwisko i czym prędzej wyjechał z kraju, ale czy to aby na pewno rozwiąże Twój problem? Naszym zdaniem nie.

Zerwanie z toksyczną kobietą nie będzie przyjemne, ale to coś, czemu po prostu musisz stawić czoła. Jesteś gotów? Jeśli tak, podpowiemy Ci, jak zerwać z dziewczyną, żeby jej nie zranić, a jednocześnie rozwiązać problem raz na zawsze!

Jak zerwać z dziewczyną, żeby jej nie zranić?

Związek z nachalną, toksyczną dziewczyną to istna tortura. Jeśli próby ratowania znajomości nie przyniosły żadnych rezultatów, to nic dziwnego, że zastanawiasz się, jak z nią zerwać. Oto 5 rad, jak delikatnie zerwać z dziewczyną, by ostatecznie zakończyć znajomość.

1. Weź to na klatę!

Pewnie chodzi Ci po głowie, żeby załatwić całą sprawę przez SMS, a potem zmienić numer telefonu (znamy życie i wiemy, jak jest). Podobna taktyka może i wydaje się kusząca, ale nie jest najlepsza.

Po pierwsze, nawet toksyczna dziewczyna zasługuje na chwilę szczerej rozmowy. Jesteś jej coś winien, więc kiedy podejmiesz ostateczną decyzję po prostu staw temu czoła. Zwłaszcza jeśli chcesz zerwać z dziewczyną tak, żeby jej nie zranić. SMS, mail czy wiadomość na komunikatorze internetowym po prostu sprawi jej przykrość.

Po drugie, rozmawiając twarzą w twarz, masz możliwość kontrolowania sytuacji i reagowania na zachowanie.

2. Przygotuj się na rozmowę

Jak z nią zerwać, by wyjść z tego cało? Zacznij od dokładnego zaplanowania taktyki. Przemyśl sobie, co chciałbyś jej powiedzieć, a potem zadbaj o właściwą aranżację. Jeśli obawiasz się wybuchowej reakcji, płaczu i krzyków, umów się nią w publicznym miejscu. To może być park albo kawiarnia.

Równie ważne będzie Twoje zachowanie. Podczas rozmowy staraj się być spokojny i opanowany. Mów poważnym tonem, ale słowa dobieraj ostrożnie. Nie daj się sprowokować i nie wdawaj w żadne słowne potyczki. Im bardziej poważny i rzeczowy będziesz, tym szybciej dziewczyna uwierzy, że to naprawdę koniec.

3. Bądź dla niej uprzejmy, ale mów wprost

Nachalna dziewczyna to samo zło, ale weź pod uwagę, że jej zachowanie wynika z tego, że coś do Ciebie czuła. Jak delikatnie zerwać z dziewczyną w takiej sytuacji? Przede wszystkim bądź dla niej uprzejmy. Nie mów nic, co mogłoby ją bezpośrednio zranić, na przykład, że jest brzydka albo mało inteligentna. Jeśli masz takie spostrzeżenia, zachowaj je dla siebie.

Zamiast tego powiedz, w czym widzisz problem. Jeżeli było nim jej nachalne zachowanie, próby kontrolowania i tym podobne, powiedz, że nie potrafisz zbudować związku z kimś takim. Bądź szczery, ale nie chamski.

4. Utrzymuj dystans fizyczny

Kiedy chcesz zerwać z toksyczną dziewczyną, musisz całym sobą dawać jej do zrozumienia, że Twoja decyzja jest ostateczna. Bądź dla niej uprzejmy, ale:

  • nie przymilaj się,
  • nie pocieszaj jej,
  • nie obiecuj, że „wszystko się ułoży”.

Takie obietnice mogą być zinterpretowane, jako możliwość powrotu. Nie deklaruj też chęci pozostania jej przyjacielem, kiedy wcale nie masz takiego zamiaru.

W czasie rozmowy utrzymuj też dystans fizyczny. Nie przytulaj jej ani nie trzymaj za rękę. To może wydawać się okrutne, ale dystans pomoże jej zrozumieć, że to już koniec i szybciej pogodzić się z rozstaniem. Robiąc jej złudne nadzieje, wyrządzisz jej tylko większą krzywdę, a sobie zafundujesz kolejne tygodnie nachalnych rozmów.

jak-zerwac-z-dziewczyna5. Nie daj się wciągnąć w żadne gierki

Toksyczna kobieta zrobi wszystko, by zatrzymać Cię przy sobie. Na pewno będzie próbowała utrudnić Ci podjęcie decyzji. Płacz, krzyk, zrzucanie winy na Ciebie albo emocjonalny szantaż to coś, na co musisz być gotowy. Nie pozwól jej jednak wzbudzić w sobie poczucia winy i nie wdawaj się w dyskusje. Zachowaj spokój i zakończ romans z klasą.


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz