fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Nie wiesz, co można robić w chłodne zimowe wieczory? Zajrzyj na platformę Netflix lub HBO GO, a znajdziesz tam znakomite filmy grozy, które jak żadne inne nadają się na długie wieczorne seanse. Oto lista najciekawszych horrorów z 2019 roku, które naszym zdaniem powinieneś obejrzeć!

wyprzedaż do 70%

Najlepsze horrory 2019 na Netflix i HBO GO

Jeśli lubisz się bać, a historie z dreszczykiem to Twój żywioł, odwiedź koniecznie bazę Netflixa. Oferta platformy stale powiększa się o kolejne mrożące krew w żyłach horrory i to takie, które zaledwie kilka miesięcy temu ujrzały światło dzienne. Mrocznych nowości nie brakuje także na HBO GO. Znajdziesz tam zarówno stare klasyki, jak i całkiem nowe filmy grozy, a propozycji jest tak wiele, że prawdopodobnie wystarczy Ci ich aż do wiosny. Poniżej kilka propozycji, którymi zdecydowanie powinieneś się zainteresować. Ostrzegamy tylko, że niektóre z tych produkcji to filmy dla widzów o naprawdę mocnych nerwach! Kilka z nich na pewno przyprawią Cię o gęsią skórkę.

1. „Annabelle wraca do domu”

Jaki horror z 2019 roku obejrzeć? Pierwszą propozycją od Netflixa jest film pod tytułem „Annabelle wraca do domu”. To kolejna odsłona serii o upiornej lalce Annabell, będącej portalem dla duchów i demonów, pragnących przeniknąć do świata ludzi. W filmie spotykamy znanych nam już bohaterów – Lorraine i Eda Warrenów, demonologów specjalizujących się w walce z siłami ciemności i obezwładnianiu demonicznych artefaktów. Opętana lalka to jeden z najgroźniejszych przedmiotów w ich kolekcji. Zostaje więc umieszczona w pobłogosławionej gablocie i zamknięta w specjalnym pokoju, w rezydencji Warrenów. Wszystko komplikuje się, gdy para wyjeżdża na kolejną misję, a ich córka zostaje w domu pod opieką nastoletniej niani i jej przyjaciółki. Gdy jedna z dziewcząt uwalnia lalkę z gabloty, w domu rozpętuje się prawdziwe piekło. Czy trzem niedoświadczonym dziewczynom uda się pokonać diabelską moc lalki Annabelle? A może podzielą los jej pozostałych ofiar? Odpowiedzi szukaj na Netflixie!

2. „Escape Room”

Nasza kolejna propozycja to nowość dostępna na HBO GO. Film opowiada o grupie nieznajomych, którzy pewnego dnia postanawiają wziąć udział w całkiem niepozornej zabawie. Aby wygrać duże pieniądze, muszą dać się zamknąć się w pokoju zagadek i samodzielnie odnaleźć drogę wyjścia. Wszystko zaczyna się bardzo niewinnie, ale wkrótce okazuje się, że organizatorem zabawy jest sadysta, który zmusza uczestników do walki na śmierć i życie. Czy graczom uda się przetrwać?

3. „Szkoła Grozy”

Kolejna na liście jest mroczna nowość od Netflixa. „Szkoła Grozy” to filipińska produkcja opowiadająca o losach uczennic katolickiej szkoły dla dziewcząt. Pewnego dnia jedna z podopiecznych ginie, a jej koleżanki twierdzą, że padła ofiarą ducha, grasującego po nawiedzonym budynku. Dochodzenia podejmuje się szkolna opiekunka, która za wszelką cenę pragnie dociec prawdy o nadprzyrodzonych zjawiskach i mocach nękających szkołę. Gwarantujemy, że już pierwsze 20 minut przyprawi Cię o gęsią skórkę!

4. „Eli”

Jeśli chodzi o najlepsze horrory na Netflix, to wprost nie sposób pominąć „Eli”. Tytułowy Eli to chłopiec cierpiący na nieuleczalną chorobę autoimmunologiczną, która nie pozwala mu normalnie funkcjonować. Żyje jak pod kloszem – dom opuszcza tylko w specjalnym skafandrze, oddycha wyłącznie przefiltrowanym powietrzem, a śpi w szczelnie zamkniętym pomieszczeniu. Jego rodzice robią, co mogą, by jakoś pomóc synowi, więc gdy pojawia się propozycja eksperymentalnej terapii, decydują się na nią bez wahania. Chłopiec trafia do kliniki urządzonej w starej posiadłości, która już na pierwszy rzut oka wygląda jak nawiedzona. Szybko okazuje się też, że w jej murach kryją się mroczne tajemnice oraz inni makabryczni pacjenci. Film trzyma w napięciu i wprost nie pozwala oderwać oczu od ekranu. Zresztą, przekonaj się sam!

5. „W wysokiej trawie”

Jeśli wciąż nie masz pomysłu, jaki horror obejrzeć, wybierz coś od mistrza gatunku – Stephena Kinga. Film „W wysokiej trawie”, który niedawno wjechał na Netflixa, powstał właśnie na podstawie jednego z jego opowiadań. Cała historia zaczyna się całkiem prosto. Dwójka rodzeństwa, podróżująca po stanie Kansas zatrzymuje się na poboczu, tuż przy polu porośniętym wysoką trawą. W pewnej chwili oboje słyszą krzyk dziecka, zagubionego w gęstych zaroślach. Bohaterowie ruszają na pomoc, ale szybko sami gubią się w wysokiej trawie. Okazuje się, że pole to labirynt bez wyjścia, w którym zawodzą zwykłe prawa fizyki. Film pełen jest motywów typowych dla twórczości Kinga, mamy tu nastrój grozy, tajemnicę, a także przeplatające się motywy fantastyki i horroru. To bez wątpienia jedna z najlepszych propozycji na wieczorny seans.

Widziałeś już wszystkie te filmy? A może historie z dreszczykiem to nie do końca Twój klimat? Żaden problem! Mamy w zanadrzu kilka innych propozycji, między innymi zestawienie najlepszych seriali kryminalnych od Netflixa, a także listę 5 wciągających seriali, pośród których znajdziesz też produkcje z bazy HBO Go.


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz