fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

rafal-jonkisz

Pewnie niejeden z Was zazdrości naszemu misterowi wytrenowanej sylwetki. Jak się okazuje, nawet jemu, rozwój pewnych partii ciała nie przychodzi z łatwością. Co jest piętą achillesową Rafała Jonkisza?

Wydawać by się mogło, że Rafał Jonkisz jest w pełni zadowolony ze swojego ciała. Wbrew pozorom, nawet chłopak o posturze modela, może mieć problemy z niektórymi partiami. O to które grupy mięśni najlepiej (ale i najciężej) rozwijać, zapytaliśmy właśnie Rafała Jonkisza.

Obecnie najważniejszy jest dla mnie rozwój klatki piersiowej. Jest to moja najsłabsza partia, której rozbudowa przychodzi mi z wielkim trudem. Oczywiście dbam także o moje pozostałe partie, systematycznie rozwijając je na treningach. Ich rozbudowa nie przysparza mi już takich problemów.

wyprzedaż do 70%

Jak dbać o mięśnie klatki piersiowej?

Warto pamiętać, że rozwinięta klatka piersiowa nie tylko dobrze wygląda czy świadczy o tężyźnie fizycznej. Spełnia także wyjątkowo ważną rolę dla naszego organizmu – chroni dwa najważniejsze organy, czyli serce i płuca. Co zrobić by skutecznie ją rozwinąć? Najważniejsze, to by systematycznie trenować ją pod różnymi kątami. Jakie ćwiczenia sprawdzą się najlepiej?

  1. Tradycyjne pompki

Klasyka, która nigdy nie wyjdzie z mody. Nawet seria zwykłych pompek pozytywnie wpłynie na siłę i wytrzymałość mięśni w tym rejonie. Pompki pozwolą szybko poprawić wygląd klaty, pleców i ramion.

  1. Pompki na dwóch krzesłach

Nieco zmodyfikowana (i bardziej zaawansowana) wersja klasycznych pompek. By je wykonać, należy ustawić w odpowiedniej odległości dwa krzesła, na których powinny znaleźć się dłonie. Zwiększona głębokość ruchu sprawia, że trening jest jeszcze bardziej efektywny.

  1. Pompki przy ścianie

Najlepsze na sam początek wysiłku, gdyż uznawane są za najprostszą odmianę pompek. Idealnie rozgrzeją mięśnie klatki piersiowej, pleców i ramion na kolejne, bardziej zaawansowane, elementy treningu.

Rozgrzewka to podstawa!

Istotą każdego wysiłku musi być odpowiednia rozgrzewka. W przypadku ćwiczeń tej partii mięśni, warto poświęcić trochę czasu na przygotowanie stawów barkowych, łokciowych i nadgarstków. To właśnie one zostaną najbardziej obciążone podczas treningu. Musicie pamiętać, że brak rozgrzewki może skutkować poważnymi kontuzjami, o czym zresztą pisaliśmy już jakiś czas temu.

Po inne przykłady ćwiczeń rozbudowujących klatkę piersiową odsyłamy do krótkiego filmiku instruktażowego z kanału ActivlabSport.

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=Y4iBSc_biKE” responsive=”no”]https://www.youtube.com/watch?v=wxKA9be_3Gk[/su_youtube]

 

 


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz