fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Już 4 marca nastąpi oficjalne wręczenie Oscarów za najlepsze filmy oraz kreacje aktorskie. Z tej okazji przygotowaliśmy listę wszystkich najważniejszych nominacji filmowych, które powinieneś obejrzeć przed finałową galą.

wyprzedaż do 70%

Nominacje do Oscara 2018

Tej zimy, jak co roku, członkowie Akademii Filmowej przyznali nominację w wielu kategoriach, w tym aktorskich i filmowych. Statuetka Oscara powędruje zatem do najlepszych
z najlepszych, a rywalizacja zapowiada się niezwykle interesująco. Już dziś przybliżymy największe Hollywoodzkie hity, które koniecznie trzeba zobaczyć. Wśród nich znajduje się również polski akcent, równie interesujący i stojący na najwyższym poziomie realizatorskim.

1. Kształt wody, reż. Guillermo del Toro

Akademia Filmowa przyznała 13 nominacji tej produkcji.
Jest to opowieść o niezwykłym uczuciu, które połączyło dwie istoty – człowieka oraz twór tajnego, rządowego eksperymentu. Choć opis ten może nie zachęcać, to ciekawe kreacje aktorskie, wartka akcja i dobrze napisane dialogi nie pozwolą oderwać się od ekranu.

2. Dunkierka, reż. Christopher Nolan

Film otrzymał 8 nominacji.
Ktoś kiedyś powiedział, że każdy film Nolana nie ma prawa się nie podobać. Zasada ta być może nie jest wieczna, ale fenomen oraz kunszt reżyserski nie zawiódł w ubiegłym roku. Scenariusz na podstawie historii największej ewakuacji w trakcie drugiej wojny światowej trzyma w napięciu, a warstwa aktorska, efekty specjalne oraz fenomenalna ścieżka dźwiękowa Hansa Zimmera zaciekawi nie tylko fanów tego typu kina.

3. Trzy billboardy za Ebbing, Missouri, reż. Martin McDonagh

Obraz został wyróżniony 7 nominacjami.
Kolejny must-watch tych nominacji. Film znakomicie obrazuje do jakich aktów poświeceń jest zdolna matka zamordowanej córki, kiedy śledztwo utknęło w martwym punkcie. Wybitne postaci, znakomite dialogi, genialny scenariusz oraz trzy billboardy – mieszanka wybuchowa z opóźnionym zapłonem!

4. Czas mroku, reż. Joe Wright

Dzieło otrzymało od Akademii 6 nominacji.
Kino dla wszystkich miłośników polityczno-historycznych filmów. Cała historia skupia się na prezydencie Wielkiej Brytanii, Winstonie Churchillu, który w trakcie II wojny światowej został rzucony w wir politycznych decyzji na miarę milionów istnień. Trzymająca w napięciu historia oraz odważne decyzje – tego wszystkiego należy spodziewać się po tym filmie.

5. Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi, reż. Rian Johanson

Kolejna część kasowego hitu otrzymała 4 nominacje.
Każdemu z osobna nie trzeba tłumaczyć, czym są Gwiezdne Wojny. Nowa część łączy dynamikę historii wraz z zaawansowanymi efektami specjalnymi oraz postaciami, które każdy fan uniwersum zna i kojarzy. Choć grono fanów znacznie się uszczupliło po przejęciu marki przez Disney, to i tak warto dać szansę, jak się okazuje – jednej z najlepszych odsłon od czasu Przebudzenia Mocy.

6. Twój Vincent, reż. Dorota Kobiela i Hugh Welchman

Film został nominowany raz w kategorii „najlepszy długometrażowy film animowany”.
Akademia Filmowa dostrzegła potencjał w polskiej produkcji, nominując ją do prestiżowej nagrody. Produkcja porusza najważniejsze fakty z życia wybitnego artysty, którym był Vincent van Gogh. Film animowany zaskakuje formą przedstawienia opowieści. Aby osiągnąć artystyczny efekt, namalowano ponad 65 tysięcy obrazów.

Do rozdania statuetek pozostało już tylko kilka dni. Przez ten czas nadrób zaległości filmowe, a przed wizytą w kinie zapoznaj się z prostymi zasadami, jak się ubrać na wyjście do kina.


Sklep OZONEE
 

Dołącz do dyskusji 2 komentarze

  • Piotr Zajac pisze:

    Pomysł na realizację filmu był niezwykły, a wykonanie okazało się bardzo dobre, dlatego film powinien zostać doceniony przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej. Pozostaje trzymać kciuki podczas ceremonii wręczenia Oscarów.

     

Odpowiedz