fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Nowa Nokia 3310 - lepsza niż oryginał?

Błagania przepełnionych nostalgią fanów technologii w końcu się opłaciły. Mający opinię niezniszczalnego, telefon sprzed lat powraca na rynek. Nokia 3310, niektórym znana już tylko z  memów, będzie znów dostępna w sprzedaży.

Fenomen Nokii 3310

Nokia 3310, zanim stała się bohaterem internetowych żartów, była jednym z najczęściej spotykanych telefonów wczesnych lat dwutysięcznych. Był to telefon nie tylko dostępny w stosunkowo dobrej cenie, ale też, jak na tamte czasy, dobry jakościowo.

Korzystały z niego zarówno dzieciaki w podstawówce, jak i ich rodzice. Nokia 3310 jeśli już się psuła, to bardzo rzadko, wykonywała podstawowe funkcje telefonu i miała wbudowane kilka gier. Słowem – miała wszystko, czego można było oczekiwać od komórki w tamtych czasach.

Niezniszczalny telefon?

Dziś Nokia 3310 stała się bohaterem memów internetowych przywołujących nostalgię za kultowym telefonem. Jak to się stało? Cóż, dobrze wiemy, jak mało trzeba, żeby rozbić wyświetlacz smartfona. Choć Nokia 3310 nie miała nawet ułamka funkcji, jakie posiadają dzisiejsze telefony, to upadek na podłogę nawet by jej nie zarysował. Była bowiem zdecydowanie bardziej wytrzymała niż dość „delikatny” Iphone. W ten sposób właśnie Nokia zyskała sobie miano niezniszczalnego telefonu.

Skoro mowa o wciąż aktualnych trendach rodem z lat 90., polecamy sprawdzić, co piszemy na temat ubrań z naszywkami.

Nowa Nokia 3310 – czy dorówna oryginałowi?

Wiele osób z uśmiechem na twarzy wspominało starą Nokię i coraz częściej pojawiały się prośby o to, by przywrócić kultowy model na rynek. Firma HMD Global odpowiedziała na liczne, tęskne prośby miłośników komórki i zaprezentowała jej nową, odświeżoną odsłonę. Trzeba przyznać, że robi ona wrażenie.

Nowa wersja nie została wyposażona w żadne z funkcji, jakie znamy ze współczesnych smartfonów, wygląda też nieco inaczej od oryginału. Pamięć liczona jest w megabajtach, ale będzie można ją rozszerzyć kartą SD. Postarano się też, by nowa wersja klasyka miała prawdziwie „niezniszczalną” baterię. Po jednym naładowaniu ma ona wytrzymać aż miesiąc, jeśli tylko pozostawimy telefon w stanie czuwania. Telefon posiada też aparat, radio oraz odtwarzacz MP3.

Zobaczcie sami, jak ma wyglądać nowa Nokia 3310:

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=wXBohfhBMJI”][su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=7sHDTwln67c” responsive=”no”]https://www.youtube.com/watch?v=wxKA9be_3Gk[/su_youtube]

 


 

Odpowiedz