fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Man Washing Face In Bathroom Sink

Nie tak dawno pisaliśmy o modzie na księcioseksualnych i lumberseksualnych mężczyzn. I kiedy już myśleliśmy, że nic nas nie zaskoczy, na światowych wybiegach mody męskiej pojawił się nowy, zadziwiający „beauty” trend…

[su_spacer size=”10″]

Stylówka kipiącego testosteronem drwala – faceta z brodą, ubranego w niechlujną koszule w kratę już dawno wyszła z mody. Również księcioseksualni – przesadnie zadbani chłopcy z zaczesaną na bok grzywką, przyodziani w aksamitną marynarkę, którzy do tej pory brylowali na salonach, powoli stają się passé.

Wszystko to za sprawą młodego, malezyjskiego projektanta Moto Guo, który wywołał nie lada sensację podczas tegorocznego, mediolańskiego Tygodnia Mody.

[su_spacer size=”10″]

Trądzik, przebarwienia i worki pod oczami… na wybiegu??

 

Tym, co przyciągnęło uwagę gości oglądających pokaz Moto Guo, nie były ekstrawaganckie ubrania w stylu vintage z lat 80. i 90., a twarze modelów pokryte wyraźnymi wypryskami i przebarwieniami. Modele zostali wystylizowani na typowych kujonów – dłuższe, przylizane gładko włosy, ziemista cera, domalowane worki pod oczami i…trądzik. Nie był to widok, do którego przyzwyczaili nas przystojni modele z nieskazitelną cerą oraz starannie wykonanym makijażem i fryzurą.

[su_spacer size=”5″] Być może celem kontrowersyjnego projektanta był sprzeciw wobec wszechogarniającej nas nienaturalności. W końcu, kto z nas chodź raz w życiu nie borykał się z problemami skórnymi i podkrążonymi oczami? Oczywiście, zdrowa, promienna cera wygląda spoko, co nie oznacza jednak, że jej brak powinien stanowić źródło kompleksów. Wydaje się, że Moto Guo chciał przekazać to w jak najbardziej dosadny sposób. Niezależnie od zamiarów projektanta, zabieg ten wywołał duże poruszenie w medialnym świecie:

[su_spacer size=”5″]

- Trądzik jest seksowny, to najmodniejszy dodatek sezonu – pisze na Instagramie Roberta Betti, znawczyni trendów.

[su_spacer size=”5″]

Przyznajcie… czy nie brzmi to trochę absurdalnie? 🙂

[su_spacer size=”10″]

Mokra włoszka? Tak i to bez make-upu

 

Kolejnym trendem (tym razem u kobiet) zaobserwowanym w ostatnim czasie w świecie mody są… mokre włosy. Przedstawicielką tego stylu według magazynu Vogue jest modelka Kendall Jenner (siostra Kim Kardashian), która notorycznie pojawia się na zdjęciach w mokrych, przylizanych do głowy włosach.

[su_spacer size=”5″] Również na czerwonych dywanach coraz częściej gwiazdy wyglądają jakby przedobrzyły z kosmetykami nawilżającymi, co w rezultacie daje efekt przetłuszczonych włosów. Zamiast prezentować się świeżo i seksownie, panie wyglądają jakby nie miały czasu zadbać o higienę głowy. Mimo, że trend ten promują największe domy mody świata, takie jak Dior czy Chanel, w nas wzbudza on mieszane uczucia.

[su_spacer size=”5″] Kolejną sensację w świecie gwiazd wywołała Alicia Keys, która postanowiła obalić mit współczesnego piękna i zupełnie zrezygnować z make-upu. Zainicjowała tym samym akcję #NoMakeUp, – hashtag ten stał się popularny na Instagramie i Facebooku. Jak mówi Alicia Keys, w ten sposób artystka chce sprzeciwić się panującej modzie na bycie idealną, wymuskaną, wręcz sztuczną dziewczyną. Oto jak tłumaczy swoją decyzję piosenkarka:

- Wszyscy w swoim życiu docieramy do tego miejsca (zwłaszcza dziewczyny), w którym staramy się być idealni (…). Chcemy wpasować się w wizję perfekcyjnych nas, tworzoną przez innych. Po co? Nie chcę się więcej zakrywać. Nie chcę zakrywać twarzy, ani umysłu, ani duszy, swoich myśli, marzeń, zmagań i emocji. Niczego!

Osobiście nie widzimy żadnego problemu w tym, aby zjawisko to stało się bardziej popularne, w końcu jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodził brak tapety na twarzy 😉
Z drugiej strony, ostatnie trendy to wahania ze skrajności w skrajność – albo nakładanie tony tapety albo mówienie, że trądzik jest… sexy. Co wy sądzicie o trendzie obleśnoseksualnych? Jak go oceniacie? Czekaliście na taki trend, czy też uważacie to za lekkie przegięcie?

[su_spacer size=”5″] Zostawiajcie komentarze pod spodem – przeczuwam, że może zaroić się od naprawdę różnych opinii.


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz