fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Young man with moisturizer on the face

Często słyszymy o kobietach poprawiających sobie to i tamto przy pomocy skalpela i strzykawki. Czy operacje plastyczne cieszą się równą popularnością wśród facetów? Jeśli tak, to jakie?

[su_spacer size=”10″]

Jak rapował kiedyś O.S.T.R., facet ma być brzydki, zły i szczery. Tak przynajmniej było kiedyś. Dzisiaj, w dobie medycyny estetycznej, nawet największy brzydal może stać się księciem z bajki. Czy faceci rzeczywiście korzystają z dobrodziejstw gabinetów piękności i klinik plastycznych? Jakie operacje są najczęściej wybierane przez nowoczesnych mężczyzn? Kto się do nich przyznaje?

[su_spacer size=”10″]

Ideał od linijki

[su_spacer size=”5″] Jak wskazują badania, współcześnie na 100 operacji plastycznych, od 25 do 30 dotyczy facetów. Najczęściej korzystają z nich mężczyźni wykonujący zawody medialne, czyli aktorzy, piosenkarze, dziennikarze czy modele, czyli ci, dla których twarz jest narzędziem pracy. Równie często lekarza plastyka odwiedza jednak przeciętny Kowalski z Nowakiem. Co ciekawe, zarówno ci z pierwszych stron gazet, jak i „zwykli” faceci, ukrywają swoje zabiegi przed światem. Ich wersja oficjalna, to nie skalpel i strzykawka z botoksem, a regularnie stosowany krem nawilżający (serio?!).

[su_spacer size=”10″]

Być jak gwiazdor Hollywood, czyli najpopularniejsze zabiegi

[su_spacer size=”5″] Zwykle faceci przychodzą do lekarza z jasną wizją swojej nowej twarzy. Oczekują nosa, oczu czy ust jak Brad Pitt, Johnny Depp bądź Orlando Bloom. Rozmowa z lekarzem często uświadamia im jednak, że nie jest to możliwe. Jeśli nie da się upodobnić do idola, jak poprawić swoją twarz czy ciało? Przedstawiamy zabiegi, które ostatnimi czasy cieszą się największym powodzeniem wśród dbających (przesadnie?) o urodę panów.

[su_spacer size=”10″]

  • wyprzedaż do 70%

    Twarz do poprawki

Korekta odstających uszu, za dużego nosa czy za małego podbródka. Równie częste jest wygładzanie zmarszczek, a nawet powiększanie ust.

[su_spacer size=”5″]

  • Gęste włosy

Coraz częściej wykonuje się zabiegi przeszczepiania włosów. Za pomocą tzw. mikroprzeszczepów pobranych z własnej głowy, zagęszcza się zbyt duże zakola czy inne ubytki. Jak widać fryzura „na Pazdana” wcale nie cieszy się już tak dużą popularnością…

[su_spacer size=”5″]

  • Skalpel zamiast siłowni

Lenistwo to drugie imię niektórych facetów. Zamiast na trening, umawiają się do lekarza i odsysają tłuszcz z brzucha, a nawet – uwaga! – wszczepiają sobie implanty imitujące mięśnie. Zamiast rzeźby klaty, operacja i muskulatura gotowa.

[su_spacer size=”10″]

Ile kosztują takie „przyjemności”?

[su_spacer size=”5″] Jeśli zaintrygował Was któryś z pomysłów na szybką poprawę wizerunku, ostudzamy Wasze zamiary. Musicie wiedzieć, że takie zabiegi nie są tanią sprawą. Dla przykładu: korekta uszu to koszt nawet 3 tysięcy złotych, plastyka brzucha – 10, a lifting twarzy od 5 do 12 tysięcy. To jak, nadal zainteresowani? 🙂 Ze swojej strony, zamiast wycieczki do kliniki, proponujemy pierwszą wizytę na siłowni. Jeśli wciąż nie jesteście przekonani i nie wiecie, jak się do niej przygotować, odsyłamy do wcześniejszego artykułu.


 

Odpowiedz