fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Timberlandów nie trzeba opisywać żadnemu fanowi mody. Te oryginalne buty obecne są w casualowych, zwłaszcza zimowych stylizacjach już od wielu lat. Chodzą w nich zarówno tłumy na ulicach, jak i największe gwiazdy popkultury. Na czym polega fenomen timberlandów?

Lata 90., czyli początek oryginalnych timberlandów

Koncept marki Timberland pojawił się już w latach 70., jednak czas sławy ich butów przypadł na lata 90. Najbardziej znany, żółty model Timberlandów pojawił się właśnie wtedy. To on przyniósł marce Timberland status, jaki posiada dziś. Buty szybko stały się hitem, zwłaszcza wśród hip-hopowców, którzy sprawili, że stały się one tak popularne. W oryginalnych Timberlandach nosiły się największe gwiazdy muzyki i buty te nadal pozostają stałym elementem stylizacji gwiazd popkultury.

Oryginalne timberlandy dziś

Timberlandy nie wychodzą z mody, co więcej stają się jednym z pierwszych wyborów jeśli chodzi o obuwie na zimę. I nic w tym dziwnego. Timberlandy są nie tylko modne, ale również bardzo wygodne i ciepłe. To sprawia, że idealnie nadają się na czas przymrozków.

Choć nazwa tych kultowych butów wzięła się od marki, to obecnie tą nazwą określa się całą kategorię tego rodzaju butów. Dlatego też jeśli nie masz w portfelu kilku setek do wydania, to warto postawić na równie modny, ale tańszy ich odpowiednik.

oryginalne timberlandyoryginalne timberlandyoryginalne timberlandy


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz