fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Rafał Jonkisz zdobył rozgłos, kiedy w 2015 roku uzyskał tytuł Mistera Polski. Miał wtedy tylko 18 lat i całą przyszłość przed sobą. Niedługo później zaczął pojawiać się w mediach, został także zaproszony do udziału w popularnym programie „Taniec z gwiazdami” w telewizji Polsat. W wywiadzie dla Ozonee Rafał mówił o swoich sukcesach oraz o zbliżającym się konkursie Mister Supranational 2017.

W 2016 roku reprezentowałeś Polskę w konkursie Mister Supranational. Jak wspominasz udział w tym wydarzeniu?

Jak wspominam? Była to z pewnością jedna z najwspanialszych dotychczasowych przygód w moim życiu. Nie tylko cenna pod względem zdobytego doświadczenia, ale i nawiązania międzynarodowych znajomości z uczestnikami z całego świata. Wiele z pięknych wspomnień wspólnych treningów, podróży, czy przeżytych emocji będę wspominał długie lata.

Co byś poradził przyszłemu kandydatowi Mister Supranational Janowi Dratwickiemu?

Radziłbym mu przede wszystkim, aby zachował luz i pogodę ducha, jaką ma w sobie. Oczywiście reprezentując kraj i będąc w centrum uwagi może to być trudne zadanie. Jeśli jednak zostanie wyluzowany do samego końca i będzie sobą, to wypadnie świetnie – o to się nie martwię!

Czy będziesz obecny na tegorocznej edycji konkursu Mister Supranational?

Myślę, że się pojawię! Ten konkurs rok temu był pierwszą edycją – eksperymentalną wręcz. Dlatego nawet z czystej ciekawości chciałbym zobaczyć, jakie zmiany zajdą w tym roku.

W 2015 roku zdobyłeś tytuł Mistera Polski. Miałeś wtedy tylko 18 lat. Jak zmieniło się Twoje życie od tamtego czasu?

Zmieniło się 90% otaczającej mnie rzeczywistości. Można nawet powiedzieć, że 100%! Nadal utrzymuję kontakt ze starszymi znajomymi, pamiętam o rodzinie, która jest dla mnie najważniejsza, wciąż uprawiam ukochaną akrobatykę i rozwijam się zawodowo. Co się zatem zmieniło? Całe moje postrzeganie świata, a dzięki zmianom, jakie zaszły w moim życiu nauczyłem się i dostrzegłem, co jest dla mnie ważne i w którą stronę warto iść. Dojrzałem. Poza tym studiuję, pracuję na odpowiedzialnych i kreatywnych stanowiskach, zdałem prawo jazdy, jeżdżę nowym samochodem, pomagam rodzinie finansowo, planuję zakup mieszkania. To chyba dużo, jak na chłopaka, który 2 lata temu pobierał 50 zł miesięcznie kieszonkowego od mamy! 🙂

Twoją pasją jest akrobatyka. Startowałeś nawet do programu Mam talent, w którym zostałeś ćwierćfinalistą. Wszystko wskazywało na to, że wybierzesz karierę sportowca. Skąd zatem pomysł, aby spróbować swoich sił w modelingu?

Kwestia totalnego przypadku. Dzięki Mam Talent organizatorzy konkursu Mistera Wakacji dowiedzieli sie o mojej osobie i zaprosili do konkursu. Wygrałem go i jakoś to poszło… Mister Polski, Mister International, Mister World, Taniec z Gwiazdami, Mister Supranational, blisko 500.000 obserwatorów na kanałach social media. Amerykański sen w polskim wydaniu!

Gdzie widzisz siebie za 5 lat?

Chciałbym kiedyś rozkręcić coś swojego, mieć cudowną kobietę obok siebie i perspektywy na lata… fajnie by było. Ale z pewnością tylko wśród rodziny i przyjaciół!

Dziękujemy za rozmowę i życzymy wielu sukcesów!

Szukasz modnej kurtki na zimę? Jeśli tak, to sprawdź nasz wpis o parce z futerkiem!


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz