fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Legenda miejska głosi, że pakowanie walizki to najbardziej znienawidzona czynność dla każdego faceta. Nie dość, że ubrania trzeba skompletować i przemyśleć każdą stylówkę, pozostaje jeszcze problem upychania ciuchów do torby. Niejedna podróż za mną, nie licząc niezliczonych wypadów na siłkę. Postanowiłem ulżyć Wam w bólu i podzielić się tajemną wiedzą.

Uwaga: materiał może zawierać treści edukacyjne. 😊

wyprzedaż do 70%

Jak składać koszulki?

First things first. Na dnie ułóż warstwę T-shirtów i spodni. Nie zapomnij o ciepłej bluzie lub longsleevie inspirowanym nowojorskim stylem. Każde z nich zwiń ciasno w rulon. W ten sposób zajmą mniej miejsca, nie pomną się i, co ważne, będą amortyzowały przedmioty, podatne na odkształcenia, które położysz o warstwę wyżej.

Mężczyzna składający podkoszulkiJak składać koszule?

Sprawa staje się trudniejsza, jeśli zabierasz ze sobą coś elegantszego. Koszulę możemy złożyć tradycyjnie w kostkę, zawinąć ze spodniami lub użyć chociażby usztywniaczy do kołnierzyka. Sam rzadko przewożę garnitur, więc oddaję was w ręce specjalisty z kanału Czas Gentlemanów.

Jak się spakować i o niczym nie zapomnieć?

Żeby oszczędzić sobie zbędnej bieganiny za szczoteczką do zębów na miejscu, spisz dokładnie niezbędniki w podróży. Najważniejsza sprawa – bielizna. Od lat hołduję pomysłowi paczuszek. Do niewielkich, zamykanych torebek wkładam bieliznę na dany dzień. Robię ich tyle, ile dni podróży mam w planach i dodaję jedną awaryjną. Do kolejnej wrzucam kosmetyki. Najlepiej włożyć torebkę jedna w drugą. Przezorny zawsze ubezpieczony. 😊

Pozostaje jeszcze niezbędnik, który zabieram do bagażu podręcznego. Paszport, dowód i jego ksero (pamiętaj, różnie może być!), pieniądze w dwóch portfelach – z polską i lokalną walutą. Nie zapomnij również o ładowarce do telefonu (najlepiej zapakować ją na wierzchu bagażu podręcznego, unikniesz wtedy kłopotliwego szukania elektroniki przed wyłożeniem jej na taśmę przed bramkami na lotnisku). Ja do swojej walizki wrzucam również odświeżacz zapachowy. Niewielki gadżet może okazać się zbawieniem, jeśli zapomnisz rozpakować torbę tuż po wyjeździe. 😊

Nie wiesz jak spakować się do bagażu podręcznego na dwa tygodnie? Przeczytaj nasz wcześniejszy poradnik.


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz