fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Pamiętacie naszą serię filmów związanych z pasją? Jeśli tak to super, a jeśli ich nie widzieliście to wszystkie dostępne są na naszym kanale YT: http://bit.ly/Youtube-Ozoneepl. Przy okazji premiery filmów zorganizowaliśmy dla Was konkurs, który wyłoniliśmy trzech zwycięzców. Dlatego dziś przedstawiamy Wam sylwetkę jednego ze zwycięzców i odpowiedzi na pytania jakie zadaliśmy naszym laureatom.

MATEUSZ KNOP – https://www.instagram.com/uszatyphoto/

Mateusz Knop

Czym dla Ciebie jest pasja?
Dla mnie pasja zmieniła się w styl życia. Stała się nieodłączną częścią mnie, jest to mój sposób na życie, ale też odreagowanie. Nie znam lepszego uczucia niż wyjście z przyjaciółmi do parku, razem z aparatem, wspólnie wymyślając nowe rzeczy, po prostu się tym bawiąc.

Wiemy, że Twoją pasją jest fotografia, jednak czy możesz opowiedzieć o niej więcej?
Fotografia oprócz komercyjnego aspektu ma także artystyczny. W pracy staram się łączyć oba spojrzenia. Dla mnie fotografia jest przede wszystkim przedstawianiem historii ludzi, z którymi mam przyjemność pracować, jak i utrwalaniem wspomnień, które wspólnie tworzymy. Specjalizuję się w fotografii sportowej, generalnie ruchu.Kiedy zdałeś sobie sprawę, że fotografia to coś więcej niż zwykłe hobby?
Zdałem sobie z tego sprawę, kiedy zacząłem poświęcać temu więcej czasu niż czemukolwiek innemu. Z czasem nie potrafiłem już ułożyć sobie dnia bez złapania aparatu. Teraz to nieodłączna cześć mojej osoby.

Ile czasu poświęcasz na swoją pasję, (jakieś sukcesy itd?)
Fotografuję od pięciu lat. Codziennie czytam artykuły, oglądam filmy instruktażowe, przeglądam zdjęcia najlepszych fotografów na portalach społecznościowych, ciągle szukając inspiracji.
W ciągu ostatnich lat współpracowałem z takimi firmami jak Red Bull, Baltic Games czy Klub Sportowy Kokartka.

Czy może masz jakąś inną pasję niż fotografia?
Oprócz fotografii pasjonują się również Trickingiem. Jest to połączenie m.in. akrobatyki ze sztukami walki i skupia się bardzo mocno na widowiskowych elementach i płynności ruchu.

 

Masz jakieś wskazówki dla osób szukających jeszcze swojej pasji?
Próbuj nowych rzeczy! Nigdy nie wiesz czy Twoja pasja nie czeka tuż za rogiem. Dopóki masz możliwości staraj się sprawdzić jak najwięcej opcji, które potencjalnie mogą sprawić Ci przyjemność. Doświadczenia nigdy za dużo!

Wakacje, czas w którym trzeba też odpocząć, zregenerować siły. Masz już plany?
W wakacje planuję odwiedzić kilka pobliskich eventów sportów ekstremalnych, szykuje się też sporo pracy, ale najbardziej nie mogę się doczekać letnich wypadów na działkę z przyjaciółmi!

 

Poniżej kilka zdjęć wykonanych przez Mateusza, więcej zobaczyć możecie na jego instagramie https://www.instagram.com/uszatyphoto/


 

Dołącz do dyskusji Jeden komentarz

Odpowiedz