fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Kolejna sylwetka zwycięzcy konkursu związanego z serią filmów „Passion – It’s my life” Tym razem Mateusz dla którego pasją jest taniec. O nim i jego pasji i sukcesach przeczytacie poniżej.

 

MATEUSZ OLSZAK https://www.instagram.com/vougle/

Czym dla mnie jest pasja? Ludzie często porównują ją do formy spędzania wolnego czasu, do czegoś co lubimy robić i dobrze się w tym czujemy. Wszystkie te określenia są moim zdaniem jak najbardziej trafne, ale w moim życiu słowo „Pasja” znaczy dużo więcej!
Jest to dla mnie przede wszystkim zagłębianie się we własnych zainteresowaniach, kształtowanie umiejętności oraz zdobywanie wiedzy w tej dziedzinie. Pasja to również motywacja, inspiracja a także kreowanie swojej pracy poprzez determinacje. Jeśli do pasji dołożymy entuzjazm oraz zamiłowanie, będzie ona nam towarzyszyła przez całe życie, a jej efekty przyniosą nam wymarzony sukces!

W dzieciństwie próbowałem odnaleźć się w różnych dziedzinach: grałem w tenisa ziemnego, w piłkę nożną, chodziłem na zajęcia karate, a w późniejszym okresie, kiedy miałem 11 lat, zapisałem się na zajęcia taneczne. Przez pierwszy rok uczęszczałem do grupy początkującej, jednak bardzo szybko trenerka dostrzegła we mnie duży potencjał. Transfer do grupy zaawansowanej był dla mnie ogromnym wyzwaniem, ale również szansą na realizacje się w tym kierunku by zdobywać sukcesy. Wraz z tą propozycją zrozumiałem, że taniec jest czymś co będzie ze mną do końca życia…

 

Na rozwój swojej pasji poświęcam mnóstwo wolnego czasu, nawet jeśli wiąże się to z dużą ilością wyrzeczeń. Ilość treningów jest zależna od zapotrzebowania, przed zawodami trenuję dużo więcej. Jeśli nie mam turniejów w danym okresie, trenuję około 8-9 godzin tygodniowo, natomiast przed ważnymi pokazami spędzam na sali całe dnie, aż do ostatniej kropli potu.

Dzięki ciężkiej pracy i determinacji w dążeniu do wyznaczonego celu, udało mi się wywalczyć kilkukrotne Mistrzostwo Polski, Mistrzostwo Europy a także reprezentowałem nasz kraj na Mistrzostwach Świata, zdobywając 10 miejsce. Startując na lokalnych turniejach zawsze wracam z uśmiechem na twarzy, spowodowanym zdobyciem najwyższej lokaty.

Jak każdy młody człowiek, podejmuję się różnych działań, nie tylko tych sportowych. Uwielbiam również grać w siatkówkę, rysować, a także chodzę na siłownię. Są to w pewnym stopniu małe pasje, którymi uzupełniam tą największą – taniec.

 

Wakacje to czas odpoczynku – dla mnie w tym roku jest to czas przygotowań do nowego programu telewizyjnego, w którym będę miał szansę brać udział. Jest to nowe doświadczenie, dlatego z całą pewnością będę trenował jeszcze więcej, aby wypaść jak najlepiej! Po tym okresie mam już zaplanowany wypoczynek w Afryce, gdzie będę zbierał siły do dalszej pracy.

Dla osób które poszukują swojego miejsca na świecie mam jedną radę: podejmujcie się różnych wyzwań, być może jedno z nich zostanie z Wami do końca życia!

 

5


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz