fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

547945

Stało się! Podniosłeś się z kanapy i zrobiłeś pierwszy krok w stronę doskonałej formy i wysportowanej sylwetki: postanowiłeś, że zaczniesz ćwiczyć na siłowni. Wszystko fajnie, ale… co teraz? Od czego zacząć? Co robić? Bez paniki, Jakub Kucner, trener personalny, odpowie na wszystkie nurtujące cię pytania!

 

Siłownia: wizyta pierwsza

Karnet w ręku, dres wciągnięty na cztery litery – co dalej? Pytamy naszego eksperta, Kubę Kucnera – finalistę konkursu Mister Polski 2015, na co dzień trenera personalnego – o kilka wskazówek dla tych, którzy właśnie kupili swój pierwszy karnet na siłkę.

Jakub Kucner1Pierwsza sprawa: to bardzo dobrze, że chcesz zacząć ćwiczyć 🙂 Natomiast, jeżeli chodzi o rady i wskazówki, to bardzo ważne jest, abyś na pierwszy trening, tzw. wprowadzający, umówił się z trenerem. W prawie każdym klubie fitness  jest taka możliwość i jest to darmowe. Jest to konieczne w celu pokazania Ci, jak działa siłownia, jakie sprzęty są dostępne, do czego służą i jak się na nich ćwiczy. Oczywiście, jest to tylko spotkanie wprowadzające i nie jesteś w stanie na nim uzyskać wszystkich potrzebnych informacji, ale jest to ważne ze względu na Twoje zdrowie i bezpieczeństwo.

 

Pierwszy raz na siłce: z trenerem czy bez?

Wielu z nas uważa, że wystarczy, ze wejdzie na siłkę, to od drzwi pewnie rozejrzy się po znajdującym się w sali sprzęcie i od razu zabierze się za ćwiczenia. Skąd ta wiedza? Jak to skąd? Z sieci! Tacy „znawcy” nie uznają pomocy kogokolwiek, a wsparcie trenera uważają za coś wstydliwego. Znów zapytaliśmy Kubę o jego zdanie na ten temat:

Jakub Kucner1Bardzo dobrze by było, abyś umówił się z trenerem chociaż na kilka treningów, aby pozyskać wstępną wiedzę, jak ćwiczyć. Nawet jeżeli oglądałeś mnóstwo filmików oraz czytałeś prasę na temat tego jak ćwiczyć itd. to nie jesteś w stanie odpowiednio tego robić bez wcześniejszego poprowadzenia podczas zetknięcia z ciężarem czy danym ćwiczeniem osobiście.

 

Konieczność konsultacji z trenerem to kwestia niezbędna również według Filipa Włocha, którego nie muszę już Wam chyba przedstawiać 🙂

Filip Włoch - Strefa WorkoutPrzygodę z siłownią zacznij od konsultacji z trenerem personalnym bądź instruktorem. Dzięki niemu o wiele szybciej zrealizujesz swoje cele oraz nie będziesz narażony na chociażby urazy wynikające z nieprawidłowej techniki ćwiczeń lub po prostu niewiedzy.

 

Jak przygotować się do ćwiczeń na siłowni?

O czym należy pamiętać przed rozpoczęciem treningu? Na co zwrócić szczególną uwagę. O tym, jak powinien wyglądać strój trenującego oraz co jeszcze przyda się na starcie opowiada Jakub:

Jakub Kucner1Na pewno powinieneś także zakupić odpowiedni strój do ćwiczeń oraz bardzo ważne odpowiednie obuwie, które będzie wygodne, bezpieczne i zdrowe dla Twoich nóg. Powinieneś pamiętać także o zakupieniu jakiś suplementów, które wspomogą dojście do celu, jaki sobie wyznaczyłeś. No i najważniejsze abyś wziął ze sobą zapał i entuzjazm, bo to przede wszystkim dzięki nim osiągniesz to co sobie wymarzyłeś i zaplanowałeś. Do dzieła!

Nie wiem jak Wy, ale ja czuje się zmotywowany przez Kubę! 🙂

A właśnie – pamiętacie swoją pierwszą wizytę na siłce?

Zachęcamy Was także do przeczytania pierwszego wpisu ze Strefy Workout  o tym, jak zadbać o siebie w nowym roku.

 


 

Dołącz do dyskusji 2 komentarze

 • koksiarz pisze:

  Ja zdecydowanie polecam skorzystać z pomocy trenera, taka pomoc jest czymś potrzebnym chyba każdemu z nas;)

   
  • redaktor pisze:

   Masz rację, bez pomocy trenera czasem naprawdę trudno się obejść. Zresztą nie chodzi tylko o to, by ćwiczyć, a ćwiczyć prawidłowo. Tylko profesjonalista jest w stanie doradzić nam odpowiednie ćwiczenia i przygotować plan treningowy, dzięki któremu osiągniemy zamierzone rezultaty. Dzięki za komentarz, pozdrawiam i oczywiście zapraszam do częstszych odwiedzin 🙂

    

Odpowiedz