fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

stylówka-Ozonee

Klasyczne już okrycie wierzchnie na okres przejściowy pomiędzy jesienią i zimą. Kiedyś tylko dla arystokratów, później robotników. Dzisiaj – w sam raz dla Ciebie!

Wyróżniające się prostotą, łączą w sobie styl z dużą dozą wygody. Pikowane zwykle w skośne kwadraty kurtki wykonane są ze śliskiego w dotyku materiału. Te najbardziej typowe posiadają duże zewnętrzne kieszenie i listwę zapinaną na zatrzaski. Pierwsze modele szyte były jedynie w kolorze granatowym i ciemnozielonym. Dzisiaj wersji kolorystycznych dostępnych jest znacznie więcej.

Pikowane kurtki: trochę historii

Pikowana kurtka powstała za sprawą amerykańskiego pułkownika, który po przejściu na emeryturę osiadł na typowej brytyjskiej prowincji, gdzie do reszty poświęcił się swoim ulubionym rozrywkom, czyli jeździe konnej i myślistwu. W latach 60-tych postanowił zaprojektować dla siebie specjalną kurtkę, która chroniłaby go przed chłodem i wilgocią, a jednocześnie nie krępowała ruchów. W ten sposób powstała kultowa dziś kurtka.

Z czasem ubranie tak bardzo spodobało się znajomym pułkownika, że trafiło do garderoby angielskich arystokratów, a w konsekwencji nawet brytyjskiej rodziny królewskiej. Nikt wtedy nie przypuszczał, że kurtka trafi „na ulicę” i zaliczając nawet krótki romans ze strojem roboczym, na stałe wpisze się na karty mody codziennej.

Pikowana uniwersalność

Co ma ta niepozorna kurtka, czego nie mają żadne inne? Posiada niezliczone możliwości wykorzystania. Z jednej strony jest to sportowe okrycie, które doskonale pasować będzie do casualowych stylizacji składających się z jeansów, a nawet joggersów i spodni typu baggy. Równie dobrze możesz jednak taką połączyć z mniej lub bardziej formalną marynarką, a nawet – uwaga! – z garniturem.

Jak to dobrze, że pikowane kurtki od kilku sezonów nie wychodzą z mody!

zobacz w sklepie


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz