fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Feralne eliminacje do Ligi Mistrzów i Ligi Europy wystawiły nerwy kibiców na ciężką próbę, a Polską piłkę na pośmiewisko. Niektórzy przeklinali, inni rwali włosy z głowy, ale wszyscy zgodnie rozpaczali. Z czasem rozpacz przerodziła się w szyderę,  jak więc oglądać mecze ekstraklasy, by nie stracić sensu życia?

Piłka nożna w Polsce przeżywa zdecydowany kryzys. Wakacje jeszcze się nie skończyły, a nasze drużyny już zdążyły pożegnać się z rozgrywkami o europejskie puchary. Wcześniej kompromitacja na Mundialu, a teraz wszystkim kibicom rodzimej piłki pozostały jedynie rozgrywki Ekstraklasy, która choć nieźle opakowana medialnie, jakościowo wypada gorzej od ligi Słowackiej, Cypryjskiej, Mołdawskiej czy Kazachskiej…

wyprzedaż do 70%

Piłka nożna w Polsce, czyli seria kompromitacji

Piłkarze Legii Warszawa, Lecha Poznań oraz Jagielonii Białystok odpali w trzeciej rundzie eliminacji do Ligi Europy. Poznaniacy przegrali 1:2 w decydującym meczu rewanżowym z KRC Genk i tym samym zakończyli przygodę z rozgrywkami. Kibicie byli zdruzgotani, ale to jeszcze nie koniec całego pasma nieszczęść, jakie na nich spadło. Z marzeniami o Lidze Europy pożegnała się także Jagiellonia Białystok. O ile Jagiellonia z wynikiem 1:3 dla KAA Gent nie przyniosła nam aż takiego wstydu, tak występ warszawiaków stał się tematem drwin i docinek ze strony mediów oraz wszystkich polskich kibiców. Przeciwnicy z Luksemburga zdołali szybko strzelić dwa gole, a piłkarzom Legii udało się jedynie zremisować wynik. Tym sposobem przegrali z półamatorskim klubem i na dobre pożegnali się z rozgrywkami. Na uwagę zasługuje fakt, że Luksemburczycy awansowali do fazy grupowej Ligi Europy, sprawiając przy tym jedną z największych niespodzianek. Może nie byli tacy słabi jak powszechnie sądzono?

Poradnik kibica – jak nie zwariować?

Co robić, gdy ulubiony klub gra tak, jakby pierwszy raz widział piłkę? Jak żyć, gdy drużyna, w której pokładamy wszelkie nadzieje odnosi sromotną klęskę? Jak podźwignąć się po takim zawodzie? Po pierwsze – nie traćmy wiary. Po drugie – przerzućmy czasem się na inny sport. Niedowiarków zapewniamy, że są jeszcze inne dyscypliny sportowe, a w niektórych odnosimy niemałe sukcesy. Być może to przywróci nam utraconą wiarę w polski sport.

Interesują Cię modowe aspekty piłkarskich gwiazd? Przeczytaj artykuł o Grzegorzu Krychowiaku. lub temat o najciekawszych fryzurach piłkarzy na Mundialu.


 

Odpowiedz