fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Chęć napisania do byłej dziewczyny, zwłaszcza po kilku „głębszych”, to jedno z zachowań, których z całą pewnością należy unikać. Jakie metody stosować, żeby skutecznie odgonić pokusę? Czy pisać do byłej? I dlaczego… jednak nie warto?

Jak się skutecznie rozstać? Pierwsza faza po rozstaniu może być trudna… zwłaszcza, jeśli związek był długi, emocjonalny i łączy Was mnóstwo wspomnień. Jednak na tym etapie  (po załatwieniu formalności typu wynajem mieszkania czy ustalenie, z kim zostanie Wasz pies), warto postarać się o całkowitą izolację.

Pisanie do ex świeżo po rozstaniu jest jak rozdrapywanie świeżej rany. Zastanawiasz się, czy pisać do byłej? Jeśli Wasze zerwanie było burzliwe, odłóż telefon i ochłoń. Brak kontaktu będzie najlepszym rozwiązaniem. Dlaczego? Przedstawiamy 5 dobrych powodów.

była dziewczyna

wyprzedaż do 70%

1. Nie zachowuj się jak desperat

Pisanie do ex uskutecznia zwykle osoba porzucona lub ktoś, kto chce powrotu, komu wydaje się, że jeszcze nie wszystko stracone. Nie próbuj przekonać jej do powrotu za pomocą SMS-ów czy wiadomości na messengerze. Jeśli naprawdę wydaje Ci się, że jest nadzieja na zmianę zdania, idź do niej z kwiatami lub umówcie się na kawę na neutralnym gruncie. Tu jednak musisz mieć wyczucie, nie naciskać jak stalker i zorientować się, kiedy odpuścić.

Jej decyzję, jaka by nie była, przyjmij z honorem. Nie manipuluj, nie płacz, nie obrażaj i nie odgrażaj się. Przyjmij rozstanie z szacunkiem do byłej dziewczyny, którą przecież sam kiedyś wybrałeś na swoją partnerkę. Wyzwiska i wyrzuty, wypominanie wszystkiego, co się nie udało, w niczym nie pomogą, mogą tylko zaszkodzić.

2. Ludzie się nie zmieniają – a przynajmniej nie dzięki SMS-om

Nie urządzaj amatorskiej, SMS-owej czy messengerowej psychoterapii swojej byłej dziewczynie.  Jako nieobiektywna strona, jesteś ostatnią osobą, która powinna to robić. Jeśli czujesz się skrzywdzony jej zachowaniem czy postępowaniem (cokolwiek się wydarzyło), moment na powiedzenie jej o tym już minął. To było wtedy, gdy jeszcze ze sobą byliście.

Teraz podnieś gardę i radź sobie na własną rękę. Jeśli widzisz potrzebę, zapisz się na wizytę u psychologa czy terapeuty, który pomoże Ci uporządkować chaos w głowie. Nie wymuszaj konfrontacji, kajania się, przeprosin, nie próbuj jej zmieniać, licząc, że „zrozumie swój błąd”. Gdyby tak było, przeprosiłaby lub sama podjęła inicjatywę powrotu.

stalking

3. Piłeś? Nie pisz

Pewnie nie przepadasz za telenowelami. Dlaczego w takim razie próbujesz robić ją ze swojego życia? Scenariusz, w którym po kilku głębszych piszesz z byłą dziewczyną na Facebooku, a ona jeszcze tego samego dnia pojawia się w Twoich drzwiach, sprawdzi się tylko w telewizji. I to w serialach najniższych lotów.

nie pisz po pijaku

Alkohol sprawia, że tracisz kontrolę nad tym, co mówisz i robisz. Cokolwiek napiszesz, jutro będziesz tego zapewne żałować. Świeżo po rozstaniu najlepiej w ogóle zrezygnuj z trunków. Procenty nie leczą bólu, tylko go zagłuszają. Zastąp je bardziej intensywnymi treningami, podróżami, rowerem, lekturą (na którą wreszcie będziesz miał więcej czasu) czy nadrabianiem filmów (których nigdy nie chciała z Tobą oglądać).

4. Nie wchodź dwa razy do tej samej rzeki

Jeśli jesteście już jakiś czas po rozstaniu, ale nadal zadręczasz się tym, co robi Twoja była dziewczyna na Facebooku i jesteś na bieżąco z każdym jej zdjęciem czy zmianą statusu, przestań w tej chwili. To, co robisz, to idealizacja i marzenie o idealnym (jakimkolwiek?) związku, a nie konkretnie o niej. Chcesz po prostu na szybko wypełnić pustkę. Przypomnij sobie, dlaczego się rozstaliście i co Wam wzajemnie w sobie przeszkadzało.

Jeśli rozmyślasz nad powrotem, sprawdź, czy „rzeka”, do której chcesz wejść po raz drugi, nie jest przypadkiem brudną kałużą, czy, co gorsza, cuchnącym bagnem. Jeśli kilka osób powtarza Ci, że Wasza relacja była toksyczna, rozważ, czy przypadkiem nie mają odrobiny racji.

była dziewczyna

5. Przestań żyć przeszłością

Jak pisać z byłą dziewczyną? Najlepiej jak najrzadziej (na święta, ewentualnie urodziny) lub w ogóle. Pisanie do ex jest niekoniecznie rozsądnym pomysłem… Chyba że przegadaliście wcześniej Wasz związek i planujecie do siebie wrócić lub rozstaliście się w przyjaźni i nie zamierzacie wychodzić poza friendzone (jakiekolwiek pożądanie się wypaliło).

To dość rzadki, ale możliwy scenariusz, o ile obie strony są odpowiednio dojrzałe, a związek był budowany na fundamentach przyjaźni.

Pisanie do byłej i sprawdzanie telefonu co 3 minuty zastąp lepiej swoim ukochanym hobby i spotkaniami z kumplami. Skup się na własnym życiu i teraźniejszości, bez rozpamiętywania tego, co było. Przemyśl i przeanalizuj to, co było i popełnione błędy, ale nie wałkuj ich w kółko z przyjaciółmi. Kiedy będziesz gotów, na pewno znów zaczniesz poznawać nowe osoby.

PS Pogodziłeś się już ze stratą ex? Zamierzasz znowu randkować? Przeczytaj nasz poradnik dotyczący najlepszych tekstów na podryw!


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz